Uroczystosty Dzień Strażaka w Wyszogrodzie

W dniu 3 Maja, punktualnie o godzinie 1000 w Kościele Parafialnym w Wyszogrodzie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków. W uroczystościach wzięli udział członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie oraz w Drwałach. Po Mszy Prezes OSP w Wyszogrodzie zaprosił wszystkich na skromny obiad, zanim jednak zaczęto go spożywać był czas na serdeczne życzenia dla wszystkich strażaków od  Starosty Powiatu Płockiego - Pana Mariusza Bieńka oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Wyszogrodzie - Pana Jana Boszko.

Zobacz zdjęcia

Święto św. Floriana w OSP Drwały

W dniu 30 Kwietnia na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwałach, Druhny oraz Druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji  Święta św. Floriana, która odbyła się w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Wyszogrodzie. Po uroczystości druhowie zostali zaproszeni do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwałach na skromny poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

Problemy techniczne

Drodzy odwiedzający naszą stronę internetową, ja zapewne zauważyliście w ostatnim czasie nasza strona byłą niedostępna za co bardzo serdecznie przepraszamy. Było to spowodowane problemami technicznymi nie zależnymi od nas. Możemy zapewnić Państwa że robimy wszystko co w naszej mocy aby strona byłą aktualizowana na bieżąco oraz aby dostęp do niej nie był już nigdy więcej utrudniony.

 

 

Walne zebranie sprawozdawcze

W sobotę, 4 marca, odbyło się walne zebranie sprawozdawczych członków Ochotniczej Straży Pożarne, w Wyszogrodzie. W zebraniu poza Druhnami i Druhami Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej licznie wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się:

  • Starosta Płocki - Mariusz Bieniek,
  • Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Warszawie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego - dh Hilary Januszczyk,
  • Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku - bryg. Artur Czachowski,
  • Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród - Jan Boszko,
  • Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego - dh Henryk Klusiewicz,
  • Honorowy Komendant Miejsko-Gminny - dh Jan Walczak,
  • Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP - dh Krzysztof Laskowski
  • Proboszcz Parafii Wyszogród - Ks. Grzegorz Przybyłek
  • Ks. Kanonik  - Zenon Glicner,

Czytaj więcej...

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego

Dnia 18 lutego zastęp naszych strażaków brał udział w ćwiczeniach z ratownictwa lodowego, które odbyły się w miejscowości Zaździerz na zamarzniętych  wodach jeziora Zdworskiego. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska PSP w Płocku wraz z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzykowie. Podczas kilkugodzinnych ćwiczeń głównymi tematami były m.in.  techniki ratowania osób pod którymi załamał się lód oraz bezpieczne dotarcie do w/w osób. Na koniec ćwiczeń strażacy z OSP Dobrzyków zademonstrowali wszystkim katamaran ratowniczy tz. system woda-lód oraz jego możliwości. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP w powiatu Płockiego oraz JRG-3 PSP w Płocku.

Zobacz zdjęcia

Zabawa choinkowa

Dnia 27 stycznia o godzinie 1700 odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci i młodzieży, zorganizowana przez naszą jednostkę. Teraz, gdy emocje po Zabawie Choinkowej już opadły możemy podziękować Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo. Mamy nadzieję, że każde dziecko obecne na zabawie wybawiło się jak nigdy i długo będzie pamiętało te kilka godzin zabawy. 

Korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo podziękować za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zabawy:

Czytaj więcej...

.

.