Strażacki Mikołaj

Tradycją lat ubiegłych, podczas Spotkania Wigilijnego członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie została ogłoszona zbiórka pieniędzy na organizację akcji pt. " Strażacki Mikołaj". Dzięki hojności strażaków udało się nam zebrać prawie 900zł. Za cześć zebranych pieniędzy zostały zakupione słodycze, które w dniach 23-24 grudnia strażacy wspólnie z Mikołajem chodząc ulicami Miasta, rozdawali najmłodszym. Za resztę pieniędzy strażacy postarają się na zorganizowanie zabawy choinkowej dla dzieci.

Zobacz zdjęcia

Życzenia Świąteczne

Zdrowych, Szczęśliwych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,

w gronie najbliższych Wszystkim Mieszkańcom Gminy i Miasta Wyszogród,

życzą Druhny i Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie.

Spotkanie Wigilijne

Dnia 17 grudnia o godzinie 17:30 rozpoczęło się spotkanie Wigilijne członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie. Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście:

  • Pan Jan Boszko - Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród,
  • ks.Grzegorz Przybyłek - Proboszcz Parafii Wyszogród,
  • ks. Kanonik Zenon Glicner,
  • Harcerze z 431 Drużyny Harcerskiej " Rwące potoki ",
  • Harcerze z 430 Drużyny Starszoharcerskiej " Dzikie Wodospady "

Na początku głos zabrał prezes OSP Wyszogród - Dh Wiesław Ambroziak, składając wszystkim obecnym serdeczne życzenia i dziękując Im za przybycie. Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Przybyłem, składając podziękowanie strażakom za dotychczasową pracę na rzecz społeczeństwa oraz  życzył strażakom jak najmniej wyjazdów. Głos zabrał również Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród - Pan Jan Boszko, który podziękował strażakom za ich pracę, życząc tyle samo wyjazdów co powrotów. Na sam koniec Harcerze przekazali strażakom swoje życzenia oraz Betlejemskie Światło Pokoju. Po życzeniach przyszedł czas na połamanie się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi oraz skromny poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Dnia 3-go grudnia w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Mazowsze w Soczewce odbyła się 8 edycja Powiatowego konkursu z zakresu wiedzy ekologicznej. Tym razem hasłem konkursu brzmiało "Bioróżnorodność szansą rozwoju Powiatu Płockiego". Do udziału w konkursie zameldowało sie 115 drużyn OSP i MDP z terenu powiatu płockiego. Naszą Gminę reprezentowały drużyny OSP w Wyszogrodzie, MDP w Wyszogrodzie, OSP w Rębowie, OSP w Drwałach, OSP w Bolinie, OSP w Kobylnikach oraz OSP w Słominie.

Czytaj więcej...

IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku

W sobotę, 26 listopada 2016 r., odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku. Obrady otworzył ustępujący Prezes ZOP ZOSP RP w Płocku Druh Hilary Januszczyk, który powitał delegatów oraz zaproszonych gości.

Wśród nich byli obecni m.in.: Druh Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Druh Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Druh Piotr Zgorzelski – Poseł na Sejm RP, Druh Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, Druh Grzegorz Padzik – Komendant Miejski PSP w Płocku, Druh Karol Podleśny – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego, Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, płk Bogusław Okrasa – Komendant WKU w Płocku, radni powiatowi, wójtowie i burmistrzowie z gmin powiatu płockiego oraz media. Odegrano hymn Związku OSP RP oraz uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych strażaków.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości [FOTO]

W dniu wczorajszym druhny oraz druhowie z naszej jednostki brali udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Cała uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym Pod Wezwaniem Świętej Trójcy w Wyszogrodzie. Po za naszą jednostką w uroczystościach brały udział poczty sztandarowe jednostek OSP i szkół z terenu Gminy i Miasta Wyszogród, zaproszeni przez Urząd Gminy i Miasta goście oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczął spektakl słowno-muzyczny, który został przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół oraz Gimnazjum w Wyszogrodzie. Następnie została odprawiona Msza Święta koncelebrowana przez ks. kanonika Zenona Glicnera oraz ks. Rafała Winnickiego po której swój występ muzyczny zaprezentował chór "Promyki".

Po zakończonych uroczystościach w Kościele Parafialnym, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród - Pan Jan Boszko wraz ze Starostą Powiatu Płockiego - Panem Mariuszem Bieńkiem, dokonał oficjalnego przekazania nowej łodzi ratowniczej "Crew Rider 180" dla naszej jednostki. Na sam koniec wszyscy zaproszeni udali się do Domu Weselnego "Zamkowa" gdzie zostały wręczone odznaczenia "Strażak Wzorowy", dziewięciu członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie. Wyróżniona została także jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słominie, której została przekazana pilarka spalinowa do drewna. Jednak największym i najmilszym zaskoczeniem było wręczenie przez Pana Starostę na ręce Prezesa OSP w Wyszogrodzie - Dh. Wiesława Ambroziaka statuetki "Dobry Gospodarz Powiatu Płockiego".

Zobacz zdjęcia

Nowa łódź w naszej jednostce już niebawem !

Niezmiernie miło nam poinformować mieszkańców Gminy i Miasta Wyszogród, iż po długich staraniach nasza jednostka w najbliższych dniach wzbogaci się o fabrycznie nową specjalistyczną płaskodenną łódź ratowniczą " Worker " .

Worker to specjalna odmiana łodzi Crew Rider która jest średniej wielkości jednostką dedykowaną " trudnym akwenom " śródlądowym - takim jak np. rzeka Wisła. Wyprodukowana została w całości w Polsce przez stocznię High7.

Czytaj więcej...

Nowy sprzęt w naszej jednostce!

We wrześniu do naszej jednostki przybył długo wyczekiwany sprzęt zakupiony m.in z funduszu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na naszym wyposażeniu znalazło się m.in. 10 nowych hełmów,  niezbędnych do bezpiecznego udziału strażaków w działaniach ratowniczych, 10 latarek nahełmowych, detektor prądu przemiennego HotStick oraz dwa odcinki węża OSW o średnicy 42mm, które posłużą nam do stworzenia tzw. "pakietów wężowych" idealnych do pożarów wewnętrznych.  Dzięki niemu strażacy będą mogli bezpieczniej i sprawniej nieść pomoc potrzebującym.

Zobacz zdjęcia

.

.