UWAGA !
Od dnia 18.07.2016 zmienia się polityka prywatności na naszej stronie internetowej. Od teraz każda osoba bądź instytucja, która chciałaby udostępnić zdjęcia, informację oraz materiały znajdujące się na naszej stronie internetowej, za każdym razem musi otrzymać zgodę administratora strony. Dotyczy to również osób i instytucji, które otrzymały taką zgodę wcześniej.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy, jednak w ostatnim czasie zauważyliśmy, że co raz częściej zdjęcia z naszej strony internetowej są kopiowane na inne strony bez podania źródła lub jest im przypisywany inny autor.

Wydobywanie wraku samolotu

Dziś nasza jednostka miała możliwość uczestnictwa w niecodziennej akcji jaką zorganizowało Stowarzyszenie Eksploracyjne na rzecz Ratowania Zabytków "SAKWA" przy współpracy z Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.

Akcja o której mowa to wyciąganie zabytkowego wraku samolotu z okresu II Wojny Światowej, który znajdował się w starorzeczu Bzury...

Dziś nasza jednostka miała możliwość uczestnictwa w niecodziennej akcji jaką zorganizowało Stowarzyszenie Eksploracyjne na rzecz Ratowania Zabytków "SAKWA" przy współpracy z Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.

Akcja o której mowa to wyciąganie zabytkowego wraku samolotu z okresu II Wojny Światowej, który znajdował się w starorzeczu Bzury. Zadaniem strażaków było wypompowywanie brudnej wody za pomocą motopompy szlamowej Honda WTX-40X oraz pompowaniu czystej wody za pomocą motopompy pływającej Posejdon - do przemywania wydobytych elementów samolotu. Strażacy pomagali również wyciągać odsłonięte elementy wraku.

Cała akcja trwała od godziny 9 rano do godziny 20:30, przez ten czas udało się wyciągnąć bardzo dobrze zachowany silnik, spadochron, ładownice oraz wiele innych cennych rzeczy. .

.