Strażacka Wigilia

Dzisiejszego wieczoru o godzinie 17:00 na sali w strażnicy  Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Wyszogrodzie odbyła się uroczysta Wigilia dla druhen i druhów należących do OSP jak również do MDP. Na spotkanie przybyli także zaproszeni przedstawiciele lokalnych jak i powiatowych władz samorządowych oraz harcerki z 430 Drużyny Starszoharcerskiej ,,Dzikie wodospady, które na ręce prezesa jednostki przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Po krótkich życzliwych przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na życzenia indywidualne. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do stołu na mały poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

Życzenia Bożonarodzeniowe

    Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie wraz z wszystkimi druhnami i druhami składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym, prywatnym i zawodowym. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim organizacją i instytucją współpracującym  z naszą jednostką. Liczymy, że nasze stosunki i kontakty w roku 2015 roku będą równie owocne jak w roku właśnie mijającym.
    Wszystkim strażakom z Ochotniczych, Państwowych oraz Zakładowych Straży Pożarnych życzymy bezpiecznych wyjazdów do akcji oraz bezpiecznych powrotów w tym samym składzie osobowym. Wszystkim „zapracowanym” w te święta życzymy spokojnej służby w miłej świątecznej atmosferze.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Strażacy znaleźli Świętego Mikołaja

Dziś około godziny 12 nasi strażacy podczas powrotu z tankowania samochodów zauważyli błąkającego się Świętego Mikołaja. Po chwili rozmowy okazało się, że Mikołaj zgubił swoją nawigację i nie mógł trafić na umówione spotkanie z dziećmi w Kościele Parafialnym w Wyszogrodzie. Nie mogliśmy pozwolić, aby dzieci które przybyły na spotkanie i czekały na Mikołaja nie mogły go zobaczyć i były smutne. Natychmiast zaprosiliśmy Mikołaja do naszego samochodu i czym prędzej, alarmowo -  zawieźliśmy Świętego na umówione spotkanie. I tak po paru minutach byliśmy już pod Kościołem Parafialnym, gdzie czekały na nas dzieci wraz z księżmi, którzy zaprosili Mikołaja do naszej Parafii. Mikołaj wziął udział w uroczystej Mszy Świętej a po Jej zakończeniu przygotował dla wszystkich dzieci słodkie upominki. Cała Akcja była oczywiście wymyślona i szczegółowo zaplanowana przez naszego wikariusza - ks. Michała Łuczka. Widząc radość jaką przyniosło dzieciom to spotkanie jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć w nim udział.

Zobacz zdjęcia

Ewakuacja Przedszkola w Wyszogrodzie

Dziś rano o godzinie 10 w trosce o bezpieczeństwo uczniów Przedszkola Samorządowego przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i w wyznaczonym czasie. Po usłyszeniu alarmu dzieci wraz z opiekunami oraz pracownikami przedszkola opuścili budynek.

Zobacz zdjęcia

Nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej !

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszogrodzie ogłasza otwarcie naboru do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej !

Dnia 7 listopada o godzinie 11:00 w budynku OSP odbędzie się spotkanie organizacyjne. Na spotkanie mogą przyjść wszystkie osoby powyżej 12 roku życia, które są zainteresowane wstąpieniem do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wyszogród.


Jeżeli nudzi Cię siedzenie w domu !  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania straży! Jeżeli Twoim marzeniem jest zostanie strażakiem! -

PRZYJDŹ, NIE CZEKAJ !

PAMIĘTAJ!

SOBOTA 7 LISTOPAD GODZINA 11:00
STRAŻNICA OSP WYSZOGRÓD

III miejsce w konkursie " LAS I PRZYRODA BEZ TAJEMNIC "

Dnia 3 października  w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym MAZOWSZE w Soczewce odbyła się VII edycja konkursu z zakresu wiedzy ekologicznej dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu płockiego pod hasłem „LAS  I PRZYRODA BEZ TAJEMNIC”.

Czytaj więcej...

Zgaś Ryzyko - Program Ograniczenia Liczby Ofiar Pożarów

W ostatnim dziesięcioleciu średnio rocznie w Polsce wybucha ok. 160 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 550 osób, a kolejnych kilka tysięcy doznaje uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli dodać do tego 300-400 zgonów rocznie w wyniku zatruć tlenkiem węgla, to wyłania się sytuacja wymagająca podjęcie zdecydowanych działań w celu ograniczenia tych groźnych zdarzeń...

Czytaj więcej...

Wydobywanie wraku samolotu

Dziś nasza jednostka miała możliwość uczestnictwa w niecodziennej akcji jaką zorganizowało Stowarzyszenie Eksploracyjne na rzecz Ratowania Zabytków "SAKWA" przy współpracy z Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.

Akcja o której mowa to wyciąganie zabytkowego wraku samolotu z okresu II Wojny Światowej, który znajdował się w starorzeczu Bzury...

Czytaj więcej...

.

.