Poniżej znajduje się zbiór interwecncji naszej jednostki w roku 2017

Pożar lasu w Rębowie

Dnia 20 maja o godzinie 20:23 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę do pożaru lasu w miejscowości Rębowo. Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami - GLBMRt oraz GBA. Po dojeździe na miejsce i zlokalizowaniu pożaru, zdecydowano o rozwinięciu dwóch prądów gaśniczych. Po kilku minutach pożar został opanowany. Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska. Na miejsce przybyłą również jednostka JRG-3 PSP w Płocku samochodem GCBA.

Pożar samochodu na DK-50

Dziś o godzinie 10:53 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego SKKM PSP w Płocku do pożaru samochodu w okolicach ronda w Wyszogrodzie. Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami - GLBMRt oraz GBA. Jako pierwszy an miejsce przybył zastęp GLBMRt, któremu przy pomocy linii szybkiego natarcia udało się stłumić rozwijający się pożar. Po dojeździe zastępu GBA działania polegały na dogaszeniu zarzewi ognia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Działania naszej jednostki trwały ok. godziny. Na miejsce zdarzenie przybyłą również policja.

Pomoc na Wiśle

W drodze powrotnej z poprzedniego zdarzenia dyżurny SKKM PSP w Płocku nakazał alarmowo powrócić nam do koszar po łódź i udać się na Wisłę w celu pomocy pracownikowi RZGW, któremu podczas prac na wodzie zepsuł się silnik zaburtowy a nurt wody wciągnął jego łódź na piachy, z których nie mógł się wydostać. Działania strażaków polegały na wyciągnięciu łodzi z piachów oraz holowanie jej do miejsca wodowania.

Wypadek na DK62

Dziś o godzinie 11:45 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego SKKM PSP w Płocku samochodem GBA na 151 kilometr drogi krajowej numer 62. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenie samochodu osobowego marki Citroen z samochodem marki BMW. W wyniku zderzenia pojazd marki Citroen wypadł z jezdni i wylądował w przydrożnym rowie. Poszkodowanym kierowcą Citroena zajął się przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu miejsca lądowania dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wyciągnięcia samochodu osobowego z rowu i odłączenia w nim instalacji elektrycznej. Na miejsce przybyłą również JRG-3 PSP w Płocku oraz policja.

Pożar śmietnika w Rębowie

Dziś o godzinie 22:05 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA do pożaru śmietnika przy cmentarzu w miejscowości Rębowo. Po dojechaniu na miejsce pożarem objęty był już cały śmietnik przystąpiono do działań gaśniczych podając jeden prąd wody w natarciu. Postanowiono również o zadysponowaniu kolejnego samochodu z naszej jednostki z zapasem wody - GCBA Tatra 138. po kilku minutach działania pożar został opanowany i przystąpiono do przegarniania pogorzeliska oraz jego dokładnego dogaszania. Działania trwały ok. 2 godzin po czym powróciliśmy do koszar.

Podejrzenie wycieku gazu

O godzinie 14:42 zostaliśmy zadysponowani jednego z bloków przy ulicy Niepodległości w Wyszogrodzie, gdzie mieszkańcy zaalarmowali o bardzo intensywnym zapachu gazu na klatce schodowej. Na miejsce udaliśmy się samochodem GBA, przed naszym przybyciem mieszkańcy opuścili budynek oraz otworzyli okna. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz dokonania pomiarów czujnikiem wielogazowym. Żaden z czujników nie wykrył zagrożenia, jednak jak się okazało zapach gazu pochodził z "pustej" butli, którą kilka minut wcześniej wymieniał jeden z mieszkańców. Na miejsce przybyłą również jednostka JRG-3 PSP w Płocku.

Pożar stodoły w Rostkowicach

Dziś o godzinie 15:05 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego SKKM PSP w Płocku zastępami GBA oraz GCBA do pożaru stodoły w miejscowości Rostkowice. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu zastano zawaloną już stodołę. Zdecydowano podać dwa prądy wody w natarcia oraz przystąpić do rozbiórki pokrycia dachowego które utrudniało dogaszenie palących się elementów stodoły. Na miejsce przybyły również jednostki OSP Kobylniki, OSP Mała Wieś, OSP Bulkowo oraz JRG -3 PSP w Płocku. Działania trwały ponad 3 godziny po czym jednostka wróciła do koszar.

Plama substancji ropopochodnej

Dziś o godzinie 19:35 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę na DK-62 w miejscowości Bolino, gdzie na jezdni w kierunku Płocka miała być rozlana śliska substancja. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu informacja ta została potwierdzona. Na odcinku ok. 300m rozlana była substancja ropopochodna zagrażająca bezpieczeństwu użytkownikom drogi. Strażacy za pomocą sorbentu dokonali sorpcji substancji. Na miejsce zdarzenia przybyła również jednostka OSP Mała Wieś oraz piaskarka.