Wypadek na DK-50 w Rębowie

Dziś o godzinie 14:36 dyżurny SKKM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK-50 w miejscowości Rębowo. Na miejsce zdarzenia natychmiast został zadysponowany Zespół Pogotowia Ratunkowego, JRG-3 PSP w Płocku (GLBM-Rt i GBA) oraz nasza jednostka samochodami GLMB-Rt Ford Transit oraz GBA Mercedez Benz Atego.

Czytaj więcej...

Pożar śmietnika w Wyszogrodzie

Dziś o godzinie 7:15 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę samochodem GBA do pożaru kontenera na śmieci znajdującego się na ulicy Płockiej w Wyszogrodzie. Po dojechaniu na miejsce strażacy ugasili pożar podając jeden prąd wody w natarciu.

Zobacz zdjęcia

Substancja ropopochodna na DK-50

Dziś o godzinie 18:00 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę do miejscowości Kobylniki, gdzie na jezdni w kierunku Wyszogrodu była rozlana śliska substancja ropopochodna. Na miejsce udaliśmy się samochodem GLBM-Rt, po przybyciu i przeprowadzonym rozpoznaniu strażacy usunęli substancję za pomocą sorbentu.

Wypadek na DK-50

Dzisiejszego poranka zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego SKKM PSP w Płocku dwoma zastępami - GLBM-Rt Ford Transit i GBA Mercedez Benz Atego do wypadku drogowego na drodze krajowej nr. 50 w miejscowości Kobylniki. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Fiat Panda z pługiem rolniczym zaczepionym do ciągnika. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący samochodem osobowym, którym zajął się przybyły wcześniej Zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej z rozbitego pojazdu osobowego oraz wycięcie samochodu osobowego z w/w pługa. Na miejsce zdarzenia przybyłą również jednostka JRG-3 PSP w Płocku oraz policja.

Zobacz zdjęcia:

Zwisający konar w Rębowie

Dziś o godzinie 15:50 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę do miejscowości Ciućkowo, gdzie zwisający konar drzewa miał zagrażać bezpieczeństwu użytkownikom drogi. Na miejsce udaliśmy się samochodem GBA Mercedes Benz Atego, po dojechaniu i zlokalizowaniu w/w zagrożenie stwierdzono, brak wystarczających sił i środku - na miejsce został zadysponowany podnośnik SH30 z JRG-3 PSP w Płocku. Po jego przybyciu konar drzewa został pocięty tym samym zagrożenie zostało usunięte. Cała akcja trwała ponad 2 godziny.

Zobacz zdjęcia:

Konar drzewa na drodze

Dziś o godzinie 18:09 SKKM PSP w Płocku zadysponowało nas samochodem GBA do powalonego drzewa przy liniach wysokiego napięcia na drodze Rębowo - Ciućkowo. Strażacy po dojechaniu i zlokalizowaniu miejsca zdarzenia usunęli drzewo za pomocą pilarki spalinowej.

Plama substancji ropopochodnej

Dziś o godzinie 21:43 zostaliśmy zadysponowani na skrzyżowanie DK-62 z DK-50, gdzie na jezdni w kierunku Płońska miała być rozlana nieznana substancja utrudniająca ruch. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie - na jezdnia znajdowała się substancja ropopochodna. Strażacy przystąpili do jej neutralizacji a następnie sorpcji za pomocą sorbentu. Działania zakończono po 30 minutach.

Pożar sadzy w Rębowie

Dziś o godzinie 13:37 dyżurny SKKM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę samochodem GBA do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Rębowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, nasz zastęp zastał wygaszone już palenisko przez mieszkańców, ze względu na duże zadymienie poddasza zadecydowano o sprawdzeniu go przez dwóch strażaków ubranych w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych. Podczas sprawdzania poddasza stwierdzono pęknięcie komina które zagrażało drewnianemu budynkowi - z tego względu postanowiono ugasić palące się sadze za pomocą gaśnicy proszkowej, a następnie za pomocą wyciora wyczyścić i wybrać niedogaszone jeszcze sadze. Dom został również sprawdzony za pomocą miernika wielogazowego pod względem obecności w nim tlenku węgla. Cała akcja trwała prawie 3 godziny.