Wypadek w Kamionie

Dziś o godzinie 17:09 dyżurny Miejskiego stanowiska kierowania w Płocku znów zadysponował naszą jednostkę tym razem samochodem GLBMRt do wypadku w miejscowości Kamion. Po dojechaniu na miejsce przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Osoby podróżujące pojazdami na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia obecne były jednostki: OSP Kamion, JRG PSP w Sochaczewie, ZRM Falck Medycyna oraz policja.

Pożar w Wyszogrodzie

O godzinie 15:35 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Płocku zadysponował naszą jednostkę samochodem GBA do pożaru na ulicy Kilińskiego w Wyszogrodzie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono pożar śmieci znajdujących się w poniemieckim bunkrze. Strażacy ugasili pożar podając jeden prąd wody w natarciu a następnie ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukali zgliszcza w których na szczęście nikogo nie znaleziono.

Zalana piwnica

Dziś o godzinie 15:50 MSK w Płocku zadysponowało naszą jednostkę samochodem GBA do miejscowości Wilczkowo, gdzie w domu jednorodzinnym w którym mieszka starsza osoba awarii uległa instalacja hydrauliczna. W skutek awarii wodą została zalana piwnica. strażacy za pomocą motopompy pływającej Posejdon wypompowali wodę.

Substancja ropopochodna

O godzinie 9:00 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku na ulicę Rębowską w Wyszogrodzie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że na jezdni rozlana jest substancja ropopochodna. Strażacy zneutralizowali substancję za pomocą neutralizatora " SINTAN " oraz sprzątnęli z powierzchni jezdni za pomocą sorbentu.

Pożar samochodu w Wyszogrodzie

Dziś po raz kolejny nasza jednostka została zadysponowana przez dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Płocku, tym razem do pożaru samochodu na ulicy Zamieście w Wyszogrodzie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęta jest komora silnika w samochodzie osobowym. Strażacy ugasili pożar podając jeden prąd piany.

Kolizja na DK 50

Dziś o godzinie 18:00 Miejskie Stanowisko Kierowania w Płocku zadysponowało nas  do zdarzenia drogowego na DK 50 w miejscowości Rostkowice. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem. W wyniku zderzenia samochód osobowy znalazł się przydrożnym rowie. Poszkodowany pasażer samochodu osobowego został zabrany przez przybyły na miejsce wcześniej zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie instalacji elektrycznej z rozbitego samochodu osobowego. Na miejsce wypadku przybyła również policja.

Wypadek na DK-62

Dziś o godzinie 9:55 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Płocku, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego w Wyszogrodzie na DK-62. Ze wstępnych informacji wynikało, że w wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, OSP Wyszogród samochodami GLBMRt oraz GBA, oraz JRG-3 PSP w Płocku samochodami GLBARt oraz GBA. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego marki RENAULT z samochodem osobowym marki FIAT. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został przetransportowany przez ZPR na badania do szpitala w Płońsku. Na czas działań DK-62 była nieprzejezdna.

Na pomoc łabędziowi

Dziś o godzinie 13:40 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Rębowo, gdzie na zamarzniętym stawie pozostał łabędź. Początkowo strażacy starali się zmusić go do odlotu, jednak po kilku próbach stwierdzono, że ptak ze względu na lód nie może wzbić się do lotu. Po chwili namysłu postanowiono złapać go w sieć i przewieść na niezamarznięte jeszcze wody rzeki Wisły w miejscowości Drwały, gdzie jak się później okazało czekała na niego rodzina. Cała akcja trwała około dwóch godzin.