To jest tylko niewielka część akcji w których uczestniczy OSP Wyszogród
Zawartość strony jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie jest dozwolone wyłącznie w formie dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. www.ospwyszogrod.pl


Wypadek w Chmielewie...

10 lutego 2015 r. o godzinie 16:08 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Chmielewo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy marki Daewoo z niewyjaśnionych przyzczyn zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala przez Karetkę Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w Rębowie...

2 lutego 2015 r. kilka minut po godzinie 7:00 doszło do wypadku drogowego w Rębowie na krajowej 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w wypadku biorą udział dwa samochody dostawcze. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.

Wypadek w Ciućkowie...

29.01.2015 r. kilka minut po godzinie 12:00 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Ciućkowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pojazd marki Ford z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i dachował. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu instalacji elektrycznej z pojazdu. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.

Wypadek w Wilczkowie...

28 stycznia 2015 r. o godzinie 10:33 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo. Po dojechaniu na miejsce, okazało się, że w wypadku uczestniczy tylko jeden samochód osobowy marki Skoda. Strażacy udzielili pomocy kierowcy pojazdu, następnie przekazali go przybyłemu na miejsce Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania oraz instalacji gazowej w uszkodzonym samochodzie. Na miejsce wypadku przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Płocka oraz Policja.


Pożar w centrum...

23.12.2014 r. po godzinie 14:00 jeden zastęp strażaków został zadysponowany do pożaru drzewa w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się wnętrze spruchniałego drzewa. Pożar ugaszono jednym prądem wody. Następnie stwierdzono, że drzewo jest niestabilne i zagraża bazpieczeństwu więc za pomocą piły spalinowej drzewo zostało ścięte.
Dwa wypadki na krajowej 62...

22 grudnia 2014 r. o godzinie 9:20 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został sierowany do wypadku drogowego w miejscowości Brody Duże. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do Szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybyła również JRG-3 PSP Płock, OSP Gałki Stare oraz Policja. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo.
Po zakończeniu działań i powrocie do koszar dwa zastępy zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Chmielewo, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem typu TIR. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały ranne w tym dziecko. Na miejsce wypadku przybyła JRG-3 PSP Płock, JRG-1 PSP Płock, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz dwa Zespoły Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa 62 była przez kilka godzin zablokowana.
Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności!
Wypadek na krajowej 62...

15 grudnia kilka minut po godzinie 6 nad ranem zastęp strażaków z OSP Wyszogród został skierowany do wypadku drogowego w miejscowości Czerwińsk nad Wisłą. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia trzech pojazdów, cztery osoby zostały ranne i przewiezione do szpitali przez Zespoły Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka OSP Czerwińsk nad Wisłą, OSP Naruszewo oraz JRG PSP Płońsk. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się objazdami.


Poszukiwania w Rostkowicach...

8 grudnia 2014 r. około godziny 19:30 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały skierowane do miejscowości Rostkowice, gdzie rodzina zgłosiła zaginięcie kobiety. Oprócz strażaków z Wyszogrodu na miejsce skierowane zostały jednostki z Rębowa, Kobylnik, Małej Wsi oraz Orszymowa. Po przybyciu na miejsce, odbyła się odprawa strażaków wraz z policjantami, którzy zostali podzieleni na grupy i przydzielono im odcinki poszukiwań. Po około 30 minutach od rozpoczęcia poszukiwań kobieta została odnaleziona przez strażaków. Na miejsce poszukiwań wezwano również Zespół Pogotowia Ratunkowego. W akcji brało udział 33 strażaków oraz 29 policjantów.Wypadek w Rębowie...

27 listopada o godzinie 20:10 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Rębowo na drodze krajowej numer 50. Po przybyciu na miejsce, okazło się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów typu TIR. W wyniku wypadku jedna osoba została uwięziona wewnątrz pojazdu i strażacy musieli zrobić dostęp używając narzędzi hydraulicznych. Osoba ta została przetransportowana do szpiatala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa numer 50 w Rębowie była przez kilka godzin całkowicie zablokowana. Na miejsce wypadku oprócz dwóch zastępów z OSP Wyszogród przybyły również trzy zastępy z JRG-3 PSP Płock, jeden zastęp z JRG-1 PSP Płock oraz Policja.


Wypadek w Drwałach...

13 listopada 2014 r. po godzinie 15:00 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Drwały. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka OSP Drwały oraz Policja.
Pożar domu...

24 września 2014 o godzinie 00:35 trzy zastępy OSP Wyszogród zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Płockiej w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pożar obejmuje jedno pomieszczenie. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych ugasili pożar i przeszukali budynek. Na szczęście w domu nikt nie przebywał. Przyczyny pożaru wyjaśnia Policja. Na miejsce pożaru przybyła również JRG-3 PSP Płock, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.Rozlew substancji ropopochodnej...

15.09.2014 r. o godzinie 15:14 dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane do rozlewu substancji ropopochodnej na rondzie w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na odcinku około 200 metrów rozlany jest olej napędowy. Strażacy zneutralizowali rozlew. Na miejsce akcji przybyła również Policja.


Pożar samochodu...

14 września 2014 r. o godzinie 14:15 OSP Wyszogrodzie została zadysponowana do pożaru samochodu w miejscowości Pozarzyn. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się samochód osobowy marki Volkswagen. Strażacy ugasili pożar.


Wypadek w Wilczkowie...

13 września 2014 r. o godzinie 20:15 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do rowu. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do Szpitala.


Zderzenie w Rębowie...

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło 5 września 2014 r. kilka minut po godzinie 8:00 w miejscowości Rębowo. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia czołowego busa marki Volkswagen z samochodem osobowym marki Honda. Kierowca busa opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast dwie osoby z Hondy były uwięzione w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych, wraz z Ratownikami Medycznymi z przybyłej na miejsce Karetki Pogotowia Ratunkowego udzielili pierwszej pomocy, następnie odłączyli źródła zasilania oraz instalację gazową w pojazdach. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, dwa Zespoły Pogotowia Ratunkowego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.


Pożar słomy...

29 sierpnia 2014 r. o godzinie 10:18 zastęp strażaków został zadysponowany do miejscowości Ciućkowo, gdzie na paliła się jedna bela słomy oraz ściernisko. Strażacy po przybyciu na miejsce ugasili pożar podając jeden prąd wody oraz dokładnie rozdrabniali słomę na małe kawałki i przelewali je wodą.

Pożar stogu...

24 sierpnia o godzinie 0:45 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do miejscowości Słomin, gdzie palił się stóg słomy. W chwili przybycia zastępów z OSP Wyszogród, cały stóg o wymiarach 5 m.x 40 m. składający się z 300 bel słomy objęty był ogniem, a działania gaśnicze prowadziła już jednostka OSP Słomin. Na miejsce pożaru przybyła również Policja.

Kolizja na krajowej 50...

4 sierpnia 2014 r. o godzinie 13:54 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do kolizji na drodze krajowej 50 w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych z naczepami. W wyniku zderzenia żaden z kierujących nie odniósł obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu źródeł prądu, zneutralizowaniu płynu ropopochodnego i uprzątnięciu jezdni. Na czas działań służb ratowniczych, ruch na drodze w miejscu kolizji odbywał się wahadłowo. W akcji udział brały dwa zastępy z OSP Wyszogród, dwa zastępy z PSP Płock oraz Policja.

Tragiczny wypadek...

14 lipca 2014 r. o godzinie 12:00 dwa zastępy z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Rostkowice na drodze krajowej nr 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym typu TIR. W wyniku wypadku jedna osoba- kierowca ciągnika poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy z samochodu ciężarowego nic się nie stało. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock, OSP Kobylniki, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja i Prokurator. Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęćPożar w Starzynie...

9 lipca 2014 r. o godzinie 12:58 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do pożaru traw w miejscowości Starzyno. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że ogień obejmuje około 0,5 ha traw oraz innych zarośli. W bliskim sąsiedztwie pożaru znajdował się budynek mieszkalny. Strażacy ugasili zarzewia ognia.


Wypadek w Chmielewie...

6 lipca 2014 r. o godzinie 13:19 dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Chmielewo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy marki Toyota z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi po czym uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne i przewiezione do Szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


Wypadek na krajowej 62...

21 czerwca 2014 r. o godzinie 21:13 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Wyszogrodzie na ulicy Warszawskiej. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego marki Mazda stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Aby wydobyć kierowcę z rozbitego auta strażacy musieli użyć zestawu narzędzi hydraulicznych. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do Szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock.


Wypadek w Wyszogrodzie...

14 czerwca 2014 r. o godzinie 22:30 strażacy z OSP Wyszogród zostali zadysponowani do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 50 w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów- dwóch samochodów osobowych i jednego samochodu dostawczego z którego pod wpływem uderzenia wypadł przewożony ładunek. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP w Płocku. Przyczyny wypadku wyjaśnia Policja.


Wypadek na krajowej 62...

31 maja 2014 r. o godzinie 00:05 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego na krajowej 62 w miejscowości Rębowo Kolonia. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy marki Opel zjechał z drogi, po czym wpadł do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku jedna osoba zmarła, natomiast dwie zostały przewiezione do szpitala karetkami Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


Lądowanie śmigłowca...

29 maja 2014 r. o godzinie 10:22 strażacy zostali zadysponowani na bulwar wyszogrodzki, aby udzielić pomocy mężczyźnie, który dostał ataku padaczki. Na mejsce zdarzenia zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na udzieleniu pierwszej pomocy choremu, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca, naprowadzeniu go w odpowiednie miejsce oraz pomocy w transporcie mężczyzny do śmigłowca.
Stan alarmowy...

W związku z przekroczeniem stanów alarmowych na rzece Wiśle Starosta Płocki ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla gmin nadwiślańskich powiatu płockiego: Gmin i Miast: Gąbin i Wyszogród oraz Gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.
Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od 20 maja 2014 r. od godziny 21:00 do odwołania. Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Zarządzeniem nr 20/2014 r. z dnia 21 maja 2014 r. ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy i Miasta Wyszogród.
Od 21 maja 2014 r. Strażacy z OSP Wyszogród wraz ze Strażakami z OSP Drwały i OSP Rakowo patrolują wały przeciwpowodziowe. Do pomocy naszym Strażakom przybyły Kompanie liczące ponad 150 strażaków wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i przeszkolonych do walki z żywiołem. Pracą kompani przeciwpowodziowej kieruje Komenda Wojewódzka PSP. Na miejsce akcji przybył również Komendant Główny PSP generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk.
21 maja 2014 r. o godz. 20:00 Gustaw Mikołajczyk poprowadził posiedzenie Sztabu Kryzysowego w Wyszogrodzie. Sztab ustalił plan działania do czasu unormowania się stanu wody na Wiśle. Wały przeciwpowodziowe zostały podzielone na odcinki. Zmianowo dysponowane są na nie plutony Strażaków, którzy na bierząco patrolują i umacniają wały. 23 maja woda w rzece systematycznie opada lecz nadal utrzymuje się stan alarmowy.
26.05.2014 roku Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Mariusz Bieniek odwołał stan alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy i Miasta Wyszogród.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć.


Wypadek w Wilczkowie...

21.05.2014 r. o godzinie 1:00 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo. Po przybyciu na miejsce i dokonanym rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat z dostawczym Volkswagenem. W wyniku zderzenia jedna osoba została uwięziona w zmiarzdżonym samochodzie i strażacy musieli zrobić dostęp za pomocą narzędzi hydraulicznych. Dwie osoby- kierowcy pojazdów zostali przewiezieni do szpitala przez Zespoły Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.Pożar lasu...

15 maja 2014 r. po godzinie 8:00 doszło do pożaru lasu w gminie Nowy Duninów. O godzinie 8:25 MSK w Płocku zadysponowało zastęp strażaków samochodem GBA do miejsca koncentracji sił i środków na JRG-1 PSP Płock. Po przybyciu strażacy zostali podzieleni na dwa plutony gaśnicze i skierowani do miejscowości Lipianki, gdzie pożar gaszą już dwa plutony- jeden z powiatu płockiego i jeden z powiatu gostynińskiego. Po zajęciu wyznaczonych przez sztab miejsc strażacy przystąpili do gaszenia podając prądy wody w natarciu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Po trwających kilka godzin działaniach, strażacy przejechali na miejsce, w którym Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie oraz Komendant Miejski PSP w Płocku podsumowali działania. Po godzinie 16:00 strażacy powrócili do jednostki.


Pożar w Wyszogrodzie...

8 maja 2014 r. o godzinie 1:55 dwa zastępy zostały zadysponowane do pożaru samochodu na ulicy Niepodległości w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pożarem objęty jest cały samochód osobowy. Strażacy ugasili pożar podając dwa prądy piany ciężkiej.

Plama na rondzie...

17.03.2014 r. o godzinie 15:27 strażacy zostali zadysponowani do usunięcia substancji ropopochodnej z powierzchni jezdni na rondzie w Wyszogrodzie. Na miejsce przybył zastęp strażaków samochodem GBA. Przez kilkanaście minut ruch na rondzie był wstrzymany. Strażacy usunęli plamę.Silny wiatr...

17 marca 2014 r. o godzinie 13:20 zastęp strażaków został zadysponowany do miejscowości Wilczkowo, gdzie drzewo przewróciło się na posesję, natomiast następne zagrażało pobliskiemu budynkowi. Na miejsce przybył podnośnik hydrauliczny z JRG-3 PSP Płock. Strażacy usunęli drzewo.Kolizja na moście...

17.03.2014 r. o godzinie 10:40 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do kolizji na Wyszogrodzkim moście. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów typu TIR. W wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany. Przez kilkadziesiąt minut ruch na moście odbywał się wahadłowo.

Ostrzegamy przed niesprzyjającymi warunkami na drogach, a w szczególności silnym wiatrem, który może spowodować utratę panowania nad pojazdem. Wiatr w najbliższej dobie może wiać w porywach z prędkoœcią około 80 km/h. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku na najniższej kondygnacji, zamknąć okna i drzwi. Nie parkuj samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.


Wypadek w Węgrzynowie...

4 marca 2014 r. o godzinie 18:00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Węgrzynowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w wypadku udział biorą dwa samochody osobowe i rowerzysta. W wyniku zderzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca jednego z samochodów osobowych został przewieziony do Szpiatala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa 62 była przez kilka godzin zablokowana, ruch odbywał się objazdami. Na miejsce przybyła również JRG-3 PSP Płock, OSP Mała Wieś oraz Policja i Prokurator. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów.Wypadek w Kobylnikach...

27.02.2014 r. około godziny 16:00 w miejscowości Kobylniki doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat z dostawczym Citroenem. Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków samochodem GBA. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączniu instalacji elektrycznych z uszkodzonych pojazdów oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.


Zderzenie trzech samochodów...

17 lutego 2014 r. o godzinie 11:48 dwa zastępy z OSP Wyszogród zostały skierowane do wypadku drogowego w Wyszogrodzie na drodze krajowej 62. Po przybyciu na miejsce, okazło się, że doszło do zderzenia trzech samochodów, w których podróżowało łącznie 9 osób. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała. Jednej osobie pomoc została udzielona na miejscu natomiast druga osoba została przewieziona do szpitala. Na miejsce przybyły również trzy zastępy JRG-3 PSP Płock, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.


Wypadek w na krajowej 62...

12.02.2013 r. o godzinie 11:44 dwa zastępy strażaków zostały skierowane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 62 w kierunku Płocka. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia trzech pojazdów, w wyniku czego jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


Wypadek w Wyszogrodzie...

11 lutego 2014 r. o godzinie 12:15 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został skierowany w okolice ronda w Wyszogrodzie, gdzie doszło do wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów typu TIR oraz samochodu osobowego. W wyniku uderzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


KOMUNIKAT...

Z uwagi na wyjątkowo trudną sytuację, spowodowaną opadami śniegu i niską temperaturą oraz silnymi wiatrami powodującymi zamiecie i zawieje śnieżne, które utrudniają możliwości przemieszczania się lub udzielania niezbędnej pomocy mieszkańcom, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Zarządzeniem powołał Gminny Zespół Zarzšdzania Kryzysowego. W momencie zaistnienia potrzeby wezwania pogotowia ratunkowego należy o fakcie tym jednocześnie powiadomić (telefonicznie lub osobiście) OSP Wyszogród, które jest zobowiązane zapewnić możliwość dotarcia i udzielić niezbędnej pomocy do osoby oczekującej na takową pomoc. Telefon kontaktowy OSP Wyszogród 515 – 376 – 216. Od dnia 31 stycznia 2014 r. od godz. 12.00 strażacy OSP Wyszogród prowadzą stałe dyżury do odwołania. W każdym zastępie dyżuruje wykwalifikowany strażak ratownik.Wypadek w Rębowie...

17 stycznia 2014 r. około godziny 18:10 doszło do wypadku drogowego w miejscowści Rębowo na drodze krajowej numer 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że kobieta kierująca samochodem osobowym marki Opel z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do przydrożnego rowu. W wyniku uderzenia dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora z pojazdu.

Wypadek w Reczynie...

4 stycznia 2014 roku o godzinie 20:15 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Reczyn w gminie Bodzanów. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że samochód osobowy uderzył w dzika a następnie w samochód jadący przeciwnym pasem ruchu. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały ranne i przetransportowane karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Do wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


Apel Wojewody...Wypadek na moście...

27 grudnia 2013 r. o godzinie 18:30 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego na moście w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Ruch na moście przez kilka godzin odbywał się wahadłowo.


Wypadek w Wilczkowie...

20.12.2013 r. około godziny 17:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Wilczkowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, z nieustalonych przyczyn zjechał na sąsiedni pas i zderzył się z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zderzenia ucierpiał kierowca Volkswagena i został przewieziony do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.


Cichy zabójca...

Dnia 6 grudnia 2013 r. po godzinie 19 strażacy zostali zadysponowani do bloków mieszkalnych w Wyszogrodzie przy ulicy Płockiej, gdzie wewnątrz mieszkania znajdowały się dwie osoby nie dające oznak życia. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że drzwi do mieszkania są zamknięte. Strażacy musieli wyważyć drzwi. Po wejściu do mieszkania stwierdzono, że wewnątrz znajdują się dwie nieprzytomne osoby, które ewakuowano. Prawdopodobną przyczyną było zatrucie tlenkiem węgla. Ratownicy przewietrzyli pomieszczenia i przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego. W akcji brała również jednostka JRG-1 PSP Płock oraz Policja.
Krajowa 50 zablokowana...

Również 6.12.2013 r. o godzinie 18:25 jeden zastęp strażaków został skierowany do miejscowości Rębowo, gdzie na drodze krajowej numer 50 leży powalone przez wiatr drzewo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że drzewo leży na obu pasach jezdni. Ruch przez kilkanaœcie minut był wstrzymany. Strażacy usunęli drzewo i posprzątali drogę.

Przechylony słup...

6.12.2013 r. o godzinie 12:16 dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane na ulicę Zamieście w Wyszogrodzie, gdzie na infrastrukturę telekomunikacyjną spadł konar drzewa. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że konar spadając uszkodził jeden ze słupów. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu słupa przed przewróceniem się.

UWAGA na silne wiatry...

6 grudnia 2013 r. kilka minut po godzinie 5:00 dwa zastępy z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do usuwania powalonych na drogi drzew. Wszystkie wiatrołomy były efektem silnego wiatru o średniej prędkoœci od 35 km/h do 55 km/h, osiągający w porywach 95 km/h. Strażacy usunęli drzewa w Wyszogrodzie na ulicy Mostowej oraz ul. Kilińskiego, na drodze krajowej numer 62 w kierunku Płocka w miejscowościach: Rębowo Kolonia, Wilczkowo oraz Chylin. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie przewiduje, że silny wiatr utrzyma się do soboty.
W przypadku zbliżającego się huraganu przede wszystkim należy przygotować budynek poprzez: zabezpieczenie otworów okiennych, drzwi. Bezwzględnie należy wyłączyć prąd w budynku, wygasić paleniska w piecach, zakręcić gaz na przyłączu do budynku. Najbezpieczniej jest schronić się w piwnicy lub garażu domowym, w ostatecznoœci na parterze. W żadnym wypadku nie należy podchodzić do okien, wychodzić z budynku. W przypadku przebywania poza terenem zabudowanym nie należy ukrywać się pod drzewami (bardzo często dochodzi do uderzenia pioruna, lub złamania drzewa). Jako schronienie wykorzystać należy istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie mamy możliwości ukrycia się to należy wykorzystać zagłębienia terenu (rów, głęboki dół). Nie należy zbliżać się do linii energetycznych, ponieważ jeżeli linia ulegnie zerwaniu zostaniemy porażeni prądem. Jeżeli podróżujemy samochodem należy niezwłocznie przerwać jazdę i ustawić pojazd z dala od przydrożnych drzew. Często dochodzi do przygniecenia samochodu przez powalone wiatrem przydrożne drzewa.


Kolizja w Wyszogordzie...

29 listopada 2013 r. o godzinie 9:02 strażacy zostali zadysponowani do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowanie ulicy Rębowskiej z drogą krajową nr 62. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala karetkami Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni.


Tragiczny wypadek w Chylinie...

26.11.2013 r. o godzinie 1:20 doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Chylin gm. Mała Wieś. W wyniku zderzenia TIR-a z samochodem Ford Focus jedna osoba- kierowca osobówki zmarł na miejscu, natomiast kierowca samochodu ciężarowego został przewieziony do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Siła zderzenia była tak duża, że samochód osobowy został rozerwany na kilka części. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Wyszogród i dwa zastępy z JRG-3 PSP w Płocku. Droga krajowa nr 62 była zablokowana ponad 5 godzin.


Kolejny wypadek na moście...

15 listopada 2013 r. o godzinie 2:40 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na moście w Wyszogrodzie. W wyniku zderzenia kierowcy obydwu pojazdów zostali ranni i przewiezieni do szpitali. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z jezdni. Po wypadku most był zablokowany przez kilka godzin. Na miejsce wypadku przybyła jednostka OSP Wyszogród, OSP Kamion, PSP Płock, PSP Sochaczew, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Wyszogrodzie...

4 listopada 2013 r. około godziny 10:00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi krajowej 62 z ulicą Pokoju w Wyszogrodzie. Na miejsce przybył zastęp strażaków z OSP Wyszogród. W akcji brała również udział Policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Słominie...

2.11.2013 r. o godzinie 20:44 dwa zastępy zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Słomin. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że wypadkowi uległ jeden samochód osobowy. Jedna osoba podróżująca samochodem została ranna i przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar budynku gospodarczego...

1 listopada 2013 r. o godzinie 4:20 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Bożeń w gminie Mała Wieś. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że akcję gaśniczą prowadzi już jednostka OSP Mała Wieś. W akcji brała również udział jednostka JRG-3 PSP Płock, OSP SUR Mała Wieś, OSP Gałki, OSP Bodzanów oraz OSP Orszymowo.

fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja na moście...

18.10.2013 r. o godzinie 7:00 jeden zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do kolizji w Wyszogrodzie na drodze krajowej nr 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jedna osoba została lekko ranna. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu substancji ropopochodnej z powierzchni jezdni.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Zderzenie na krajowej 62...

3.10.2013 r. o godzinie 19:40 w Wyszogrodzie doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z przyczepą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Wyszogród. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że jedna osoba została ranna. Na miejsce wypadku przybyły również dwa zastępy z JRG-3 PSP Płock, zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Przez kilka godzin ruch na drodze krajowej Płock-Warszawa odbywał się wahadłowo.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Zderzenie sześciu aut na moście...

3 września o godzinie 15:50 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego na moście w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że doszło do zderzenia sześciu pojazdów. W wyniku zderzenia pięć osób zostało rannych, zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Droga krajowa numer 50 przez kilka godzin będzie zablokowana. Na miejsce wypadku przybyła jednostka JRG-3 PSP Płock (GLBARt, GBA, SOp), OSP Kamion (GBA), JRG PSP Sochaczew (SLRt), dwa śmigłowce LPR, trzy zespoły Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek na moście...

W dniu 20.08.2013 r. około godziny 3:00 na moœcie w Wyszogrodzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia poważnemu uszkodzeniu uległa kabina jednego z pojazdów. Na szczęście nikt z kierujšcych nie został poszkodowany. Oprócz OSP Wyszogród na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Kamion oraz Policja. Utrudnienia w ruchu trwały do rana.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Ciućkowie...

15 sierpnia 2013 r. o godzinie 19:32 dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Ciućkowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. W aucie jechały cztery osoby. W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, natomiast dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami ciała. Przez kilka godzin ruch na krajowej 62 odbywał się wahadłowo. Na miejsce zdarzenia przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, OSP Mała Wieś oraz Policja. Akcja terwała do północy.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Rębowie...

10 sierpnia 2013 r. około godziny 12:40 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Rębowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że z nieustalonych przyczyn kierowca TIR'a wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu uszkadzając budynek. Kierowca pojazdu został przewieziony do szpitala. Na miejsce wypadku przybyła jednostka JRG-1 PSP Płock, JRG-3 PSP Płock oraz Policja. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

fot. Jacek Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar w Podgórzu...

8.08.2013 r. około godziny 15:30 zastęp strażaków z OSP Wyszogród został skierowany samochodem GBA do miejscowości Podgórze-Parcele. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że pożar gasi jednostka OSP Mała Wieś. Pożarem objęta była trawa i krzewy przy drewnianym budynku gospodarczym.Pożar słomy ...

Dnia 1.08.2013 r. około godziny 8:55 w miejscowości Rębowo, z nieustalonych przyczyn doszło dozapalenia się słomy na przyczepie z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce zdarzenia MSK w Płocku skierował OSP w Wyszogrodzie. Na miejscu, okazało się, że kierowca usiłując ratować ciągnik oraz przyczepę doznał poparzeń w wyniku czego został przewieziony do szpitala karetką pogotowia ratunkowego. Częściowemu spaleniu uległa przyczepa ciągnikowa. Na miejsce zdarzenia przybył również zastęp strażaków z JRG-3 PSP w Płocku.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar butli z gazem...

20 lipca 2013 r. około godziny 10:35 w domu mieszkalnym w miejscowości Pruszczyn z nieustalonych przyczyn doszło do rozszczelnienia i zapalenia się butli z gazem propan-butan. MSK w Płocku skierowala na miejsce zdarzenia OSP w Wyszogrodzie. Po przybyciu i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że w jednym z pomieszczeń jest płonąca butla z gazem, którą strażacy ugasili natomiast w drugim pomieszczeniu znajdował się nieprzytomny mężczyzna i również tam ulatniał się gaz z drugiej butli. Na szczęście nie doszło do wybuchu gazu. Nieprzytomnego mężczyznę zabrało Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Płocku. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja oraz strażacy z JRG-3 PSP w Płocku.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek na moście...

Dnia 16 lipca 2013 r. około godziny 16:00 na moście w Wyszogrodzie doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp strażaków. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz neutralizacja wyciekających płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Wypadek spowodował kilkugodzinne utrudnienia w ruchu

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Tragiczny wypadek...

16 czerwca 2013 r. około godziny 6:40 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Rębowo, na drodze krajowej numer 50. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia kierowca zginął na miejscu. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy OSP Wyszogród, Pogotowie oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wiszący konar...

15.06.2013 r. o godzinie 17:45 zastęp strażaków został zadysponowany do miejscowości Ciućkowo, gdzie nad drogą powiatową znajdował się wiszący konar drzewa. Na miejsce przybył również podnośnik hydrauliczny z JRG-1 PSP Płock. Strażacy usunęli wiszący konar.Pożar lasu...

29 maja 2013 r. o godzinie 8:40 zastęp GBA zoatał zadysponowany do miejscowości Gąbin, gdzie zlokalizowany był rejon koncenracji sił i środków straży pożarnej, ponieważ na terenie nadleśnictwa Łąck doszło do dużych rozmiarów pożaru. Następnie strażacy zostali podzieleni na plutony i zostały przydzielone odcinki operacyjne dla każdego zastępu. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pożar szybko się rozprzestrzenia. Po około 2 godzinach gaszenia pożar udało się opanować. Akcja trwała do godziny 14:00. Na szczęście były to tylko ćwiczenia taktyczne. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przy współdziałaniu Nadleśnictwa Łąck.

Bartosz Kwaśnik fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Utrudnienia na krajowej 62...

28 maja 2013 r. o godzinie 9:01 jeden zastęp został zadysponowany do powalonego na jezdnię drzewa w miejscowości Brody. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że nad drogą krajową 62 wisi złamane przez wiatr drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wraz ze służbą leśną usunęli drzewo z jezdni. Następnie o godzinie 11:26 strażacy zostali również zadysponowani do złamanego drzewa, które blokuje ruch w miejscowości Węgrzynowo. Strażacy za pomocą pilarek spalinowych pocięli drzewo i usunęli z jedzni.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Tragiczny wypadek...

26 maja 2013 r. o godzinie 2:29 straż została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo (gm. Wyszogród). Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że dwie osoby są uwięzione w samochodzie osobowym. Strażacy przystąpili do ewakuacji osób poszkoszkodowanych. W wyniku zderzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Akcja strażaków polegała na wydobyciu osób poszkodowanych z uszkodzonego pojazdu, odłączniu akumulatora i instalacji gazowej. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Bartosz Kwaśnik
fot. Bartosz Kwaśnik
fot. Bartosz Kwaśnik


Zaproszenie...Kolizja w Wyszogrodzie...

20.05.2013 r. o godzinie 13:28 strażacy zostali zadysponowani do kolizji w Wyszogodzie na ulicy Warszawskiej. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia osobowego Daewoo Nubira i busa. W wyniku zderzenia samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i instalacji gazowej z uszkodzonego pojazdu.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Kamionie...

10 maja 2013 r. kilka minut przed godziną 7:00 dwa zastępy strażaków zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowoąci Kamion. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia osobowego Fiata Punto z ciężarowym Mercedesem Actrosem, natomiast akcję ratowniczą prowadzili strażacy z jednostki OSP Kamion oraz zespół Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zderzenia jedna osoba została uwięziona w samochodzie osobowym. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i ewakuacji osoby poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatora z uszkodzonego pojazdu.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Na ratunek bocianom...

Dnia 9 maja o godzinie 10:51 jeden zastęp strażaków został zadysponowany na ulicę Zamieście w Wyszogrodzie, gdzie w wyniku silnego wiatru złamało się drzewo, na którym znajdowało się gniazdo bocianów. Strażacy umożliwili bocianom zamieszkanie na sąsiednim drzewie.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar w Wyszogrodzie...

Dnia 27 kwietnia 2013 r. o godzinie 13:20 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do pożaru przy ulicy Pokoju w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że pali się sterta ściętych krzewów, natomiast zagrożonych pożarem jest kilka pojazdów. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Ognień szybko został opanowany i ugaszony.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar traw...

24 kwietnia 2013 r. o godzinie 20:09 zastęp strażaków został zadysponowany do pożaru w Wyszogrodzie przy ulicy Płockiej. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że palą się śmieci i trawy. Pożar został ugaszony jednym prądem wody.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypalanie traw...

Każdego roku poruszamy temat wypalania traw, jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Od pokoleń wielu rolników po zimie wypala trawy w błędnym przekonaniu, że spowoduje to jej szybszy i bujniejszy odrost, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE!

Według Art. 82 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275 z póŸn. zm.)
Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. A kara grzywny może wynosić nawet do 5000 zł.

Apelujemy o rozsądek podczas prowadzonych prac rolnych na polach!!!

Lądowanie śmigłowca...

14 marca 2013 r. o godzinie 7:55 CPR w Płocku zadysponowało zastęp strażaków z OSP Wyszogród w celu zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie LSK Stegny w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowaca. Lotnicze Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala.Plama na Mickiewicza...

12.03.2013 r.około godziny 12:30 CPR w Płocku zadysponowało zastęp strażaków samochodem GBA Mercedes Atego na ulicę Mickiewicza w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, stwierdzono że na odcinku około 300 m. na jezdni znajduje się substancja ropopochodna. Strażacy za pomocą neutralizatorów usunęli plamę z jezdni.Wypadek w Kamionie...

26.12.2012 r.o godznie 22:34 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Kamion gm. Młodzieszyn. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Fiat Cinquecento z TIR-em marki DAF. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały uwięzione w samochodzie osobowym. Strażacy przystąpili do ewakuacji osób poszkodowanych z wnętrza pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Rannych przejęły zespoły Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyły jednostki: OSP Kamion, JRG-3 PSP Płock, JRG PSP Sochaczew oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski

Pożar w Drwałach...

10.12.2012 r. około godziny 6:30 jeden zastęp strażaków zadysponowany został przez MSK w Płocku do pożaru w miejscowości Drwały. Na miejscu, okazało się, że pali się drewno składowane tuż obok budynku mieszkalnego, w wyniku promieniowania cieplnego pożarem objęty został również dom, na szczęście nie było nikogo z mieszkańców i nikt nie został poszkodowany. Oprócz OSP Wyszogród na miejsce zadysponowani zostali strażacy z JRG-3 PSP Płock oraz strażacy z Drwał. Akcja gaśnicza trwała do godziny 10:00.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Bolinie...

30 listopada 2012 r. 16:26 zastęp straży wyjechał do kolizji w miejscowości Bolino. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w znajdujšcą się na jezdni przeszkodę uderzył samochód osobowy, który następnie wpadł do rowu. Kierowcy samochodu nic się nie stało. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu przeszkody z jezdni.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Potrącenie w Gródkowie...

18.11.2012 r. o godzinie 17:40 jeden zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Gródkowo. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat potrącił pieszego. Poszkodowany został zabrany w ciężkim stanie do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Kierowca Fiata również został przewieziony do szpitala. Na miejsce wypadku przybyły również dwa zastępy JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Mamy się czym pochwalić...

29 października 2012 r. do OSP Wyszogród przybył długo oczekiwany średni, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zbudowany przez firmę BoCar. Jest to GBA Mercedes Benz Atego 1429 AF. Samochód wyposażony jest w silnik diesla spełniający normę czystości spalin Euro 5 o mocy 286 KM, napęd uterenowiony 4x4, zbiornik na wodę o pojemności 2705 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 280 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności 2808 l/min przy 8 barach i wydajności na wysokim ciśnieniu 467 l/min przy 40 barach. Posiada również zraszacze przednie i boczne z funkcją ograniczania stref skażeń, klimatyzację oraz niezależne ogrzewanie kabiny WEBASTO. Mercedes został zakupiony przy pomocy finansowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz ze środków własnych Gminy i Miasta Wyszogród.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć

Pożar w Kobylnikach...

Dnia 26 października 2012 r. o godzinie 15:40 trzy zastępy strażaków zostały zadysponowane do pożaru budynku w miejscowości Kobylniki. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się stodoła. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Do pomocy strażakom z OSP Wyszogród przybyły jednostki JRG-3 PSP Płock, OSP Mała Wieś oraz OSP Raszewo.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek na pasach...

Około godziny 20:00 dnia 22.10.2012 na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Rębowskiej w Wyszogrodzie samochód osobowy Daewoo Nexia potrącił przechodzącą na pasach kobietę. Ranna została przewieziona do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek na krajowej 62...

19.10.2012 r.o godzinie 17:55 strażacy z OSP Wyszogród zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowści Wola Czerwińska. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało 5 osób, jedna osoba była uwięziona wewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do ewakuacji osoby poszkodowanej przy użyciu urządzeń hydraulicznych. W wyniku wypadku cztery osoby zostały ranne, trzy z nich zostały przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetkami. Na miejsce przybyła również jednostka OSP Czerwińsk nad Wisłą, JRG PSP Płońsk oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Kobylnikach...

Przez kilka godzin 2.10.2012 r. odbywał się ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Kobylniki. O godzinie 15:30 samochód osobowy uderzył w TIR-a, dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala w Płońsku Karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia jako pierwsza przybyła OSP w Wyszogrodzie następnie Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz strażacy z JRG-3 PSP w Płocku. Przed godziną 19:00 DK-50 była już przejezdna w obie strony.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Uderzył w dzika...

24 września 2012 r. o godzinie 20:50 zastęp strażaków zadysponowany został do wypadku na drodze krajowej 62 do miejscowości Chylin, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra z dzikiem. Dzik zginął na miejscu, kierowcy na szczęście nic się nie stało mimo znacznego zniszczenia pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zneutralizowali płyny eksploatacyjne które wyciekły z uszkodzonego pojazdu oraz przekazali myśliwym nieżywego dzika.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wpadł do rowu...

O godzinie 15:00 dnia 19.09.2012 r. dwa zastępy strażaków naszej OSP wyjechały do Rębowa, gdzie samochód TIR z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do rowu. Warunki drogowe były fatalne, padał deszcz i była śliska nawierzchnia, lecz na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia przybyli również policjanci oraz strażacy z PSP JRG-3. Ruch na tym odcinku krajowej pięćdziesiątki odbywał się wahadłowo.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Chmielewie...

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło 9 września 2012 r. około godziny 19:50 w miejscowości Chmielewo. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp strażaków samochodem ratownictwa technicznego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdów oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Tragedia na krajowej 62...

28 sierpnia 2012 r. o godzinie 14:32 dwa zastępy OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku w miejscowości Brody, na drodze krajowej 62. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy marki Audi z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia trzy osoby zmarły na miejscu. Droga krajowa numer 62 była zablokowana przez kilka godzin, a ruch odbywał się objazdami. Na miejsce wypadku przybyła również PSP Płock, karetka Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz prokurator.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Tragiczny wypadek w Chylinie...

12.08.2012 r. o godzinie 8:35 zastęp strażaków został zadysponowany do wypadku w miejscowości Chylin na drodze krajowej nr 62. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że bus marki Volkswagen uderzył w dwóch rowerzystów. Jeden z nich zginął na miejscu a drugi w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Droga krajowa 62 przez kilka godzin była zablokowana. Następnie strażacy zostali zadysponowani do rozlewu substancji ropopochodnej na odcinku około 400 metrów do miejscowoœci Gałki. Strażacy za pomocą neutralizatorów usunęli plamę z jezdni.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Zablokowana krajowa 50...

6 sierpnia 2012 r. o godzinie 23:58 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Wyszogród. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że ciągnik siodłowy Renault wraz z naczepą, z niewyjaśnionych przyczyn, przewrócił się i zablokował ruch w obu kierunkach. W wyniku wypadku kierowca Renault został przewieziony do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Po ściągnięciu samochodu na bok, ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo jednym pasem ruchu.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Zderzenie w Rębowie...

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło 28 lipca 2012 r. o godzinie 16:25 w miejscowości Rębowo. Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków z OSP Wyszogród. W wyniku zderzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar w Wyszogrodzie...

26 lipca 2012 r. o godzinie 23:15 trzy zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Niepodległości, należącego do Zespołu Szkół w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do gaszenia podając jeden prąd wody w obronie a drugi prąd wody w natarciu. Na miejsce pożaru przybyły dwa zastępy PSP Płock (GBA oraz GCBA), OSP Mała Wieś (GCBA), Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja i udzielenie pomocy...

24 czerwca 2012 r. o godzinie 14:55 jeden zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do kolizji w miejscowości Kobylniki. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy z nieustalonych przyczyn uderzył w znak drogowy. W wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany, natomiast w samochodzie zablokowało się przednie koło. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu uszkodzonego samochodu na pobocze oraz posprzątaniu jezdni. Po zakończonej akcji strażacy zostali skierowani do Wyszogrodu na ulicę Płocką, gdzie w jednym z domów znajdował się mężczyzna wymagający pierwszej pomocy. Do pacjenta został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na stadionie LKS Stegny. Akcja strażaków polegała na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej meżczyźnie oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Słominie...

5.06.2012 r. o godzinie 18:45 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Słomin. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód marki Opel wpadł do rowu. Na miejsce wypadku przybył zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Akcja strażkaów polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz instalacji gazowej z uszkodzonego pojazdu.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar skarpy...

O godzinie 20:01 dnia 26 marca 2012 r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru skarpy wiślanej w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że palą się rośliny krzewiaste. Strażacy ugasili pożar.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar samochodu...

26.05.2012 r. o godzinie 16:34 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do Słomina, gdzie palił się samochód, w którym było dziecko. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się samochód osobowy marki Ford. Z płonącego samochodu dziecko zabrała matka. Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce pożaru przybyła również jednostka OSP Słomin, JRG-3 PSP Płock, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Krzysztof Szymański
fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera


Wypadek śmiertelny...

Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku, do którego doszło 24 maja 2012 r. około godziny 21:40 w miejscowości Wola Czerwińska. Na miejsce zadysponowano SLRt i GBA z OSP Wyszogród, gdzie okazało się, że doszło do czołowego zderzenia osobowego Opla i samochodu ciężarowego Scania. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca Opla. Na miejsce przybyła również jednostka OSP Czerwińsk nad Wisłą, JRG PSP Płońsk, JRG-3 PSP Płock oraz Pogotowie Ratunkowe.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar Opla...

24.05.2012 r. o godzinie 10:57 strażacy zostali zadysponowani do pożaru samochodu w miejscowości Młodzieszyn. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że działania gaśnicze prowadzi już JRG PSP Sochaczew. Spaleniu uległa komora silnika pojazdu, a dwie osoby podróżujące samochodem nie odniosły obrażeń.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar lasu...

1 maja 2012 r. o godzinie 13:32 doszło do pożaru lasu w miejscowości Drwały. Na miejsce jako pierwsza przybyła jednostka OSP Drwały (GLM Daewoo Lublin oraz GLM Volkswagen Transporter), która podjęła akcję gaśniczą. Następnie przybyła jednostka OSP Wyszogród (GBA Star 244, GCBA Tatra 138), JRG-3 PSP Płock (GCBA Renault Kerax) oraz OSP Rakowo (GLM Nissan Terrano). Pożarem objęte było ok. 0,75 ha poszycia leśnego, zagrożone były pobliskie drewniane budynki. Na miejsce pożaru przybyła również Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar na Niepodległości...

W nocy z 30.04.2012 na 1.05.2012 r. o godzinie 23:21 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do pożaru na terenie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pożarem objęty jest budynek gospodarczy sąsiadujący z internatem i szkolną stołówką. Strażacy ugasili pożar podając dwa prądy wody. Na miejsce pożaru przybyła również Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar w Wyszogrodzie...

Dnia 28 kwietnia 2012 r. o godzinie 13:47 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do pożaru drewnianego domu w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że wszystkie pomieszczenia są objęte pożarem. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru podając dwa prądy wody. Po kilku minutach pożar został opanowany. Na miejsce pożaru przybył również zastęp GCBA z JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek śmiertelny...

27.04.2012 r. o godzinie 17:26 dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród zostały zadysponowane do miejscowości Wola Czerwińska, gdzie doszło do wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra i Volkswagena Passata. W wyniku zderzenia kierowca Opla zginął na miejscu, a kierowca Volkswagena został przewieziony do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów oraz odłączeniu instalacji gazowej z Opla. Na miejsce wypadku przybył również zastęp z JRG-3 PSP Płock, JRG PSP Płońsk, zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Wyszogrodzie...

16 kwietnia 2012 r. o godzinie 5:37 MSK w Płocku skierowało zastęp strażaków samochodem SLRt do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Mostowej z krajową 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie został ranny. Na miejsce wypadku przybył również zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów, kierowaniu ruchem oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Chmielewie...

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło 15.04.2012 r. o godzinie 9:10 w miejscowości Chmielewo, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy Honda Integra wpadł do rowu i dachował. Na miejsce przybył zastęp strażaków z OSP Wyszogród. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora z uszkodzonego pojazdu.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Wyszogrodzie...

O godzinie 9:50 dnia 14.04.2012 r. jeden zastęp strażaków został zadysponowany do udzielenia pierwszej pomocy mężczyźnie, w Wyszogrodzie na ulicy Kilińskiego. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że mężczyzna spadł z przyczepy ciągnika rolniczego podczas rozładowywania złomu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczyli miejsce lądowania œmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala.Pożar w Rakowie...

Do pożaru lasu i traw doszło 10.04.2012 r. w miejscowości Rakowo. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy OSP Wyszogród. Po przybyciu, okazało się, że akcję gaśniczą prowadzi już jednostka OSP Rakowo. Do pomocy przybyły również dwa zastępy OSP Drwały. Pożar o powierzchni 0,5 ha ugaszono podając trzy prądy wody.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar traw...

10.04.2012 r. o godzinie 15:14 MSK w Płocku skierowało zastęp GBA do pożaru w miejscowości Chmielewo, przy drodze krajowej nr 62. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że palą się trawy i rośliny krzewiaste. Strażacy ugasili pożar podając jeden prąd wody.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar w Kobylnikach...

9 kwietnia 2012 r. około godziny 15:15 w Kobylnikach doszło do pożaru oboro-stodoły, na szczęście zwierzęta zostały w porę wyprowadzone. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy OSP Wyszogród, OSP Kobylniki, 2 zastępy OSP Mała Wieś, JRG-3 PSP Płock, OSP Raszewo oraz OSP Bulkowo. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Pożar skarpy...

Dnia 26 marca 2012 r. o godzinie 19:35 dwa zastępy OSP Wyszogród zostały zadyspnowane do pożaru skarpy wiślanej w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się około 1 ha roślin krzewiastych. Strażacy ugasili pożar.Pożar lasu...

25.03.2012 r. o godzinie 18:50 trzy zastępy OSP Wyszogród wyjechały do miejscowości Drwały, gdzie palił się las. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że działania gaśnicze podjęła już jednostka OSP Drwały. Przyczyną pożaru było zerwanie linii energetycznej. Na miejsce przybyła również jednostka OSP Mała Wieś oraz Pogotowie Energetyczne. Pożar ugaszono podając trzy prądy wody oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.Kolizja w Wyszogrodzie...

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło 29.02.2012 r. około godziny 15:30 w Wyszogrodzie na skrzyżowaniu ulicy Pokoju oraz drogi krajowej nr 62. Na miejsce przybył zastęp strażaków samochodem SLRt. Akcja strażaków polegała na zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Tragiczny wypadek na moście...

Do tragicznego wypadku doszło 17.02.2012 r. około godziny 14:40 na moście w Wyszogrodzie. Na miejsce przybyły dwa zastępy OSP Wyszogród, gdzie okazało się, że doszło do czołowego zderzenia Volvo i Renault. Na miejscu zmarła kobieta kierująca Renault a pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Pasażer z Volvo z niegroźnymi obrażeniami również został przewieziony do szpitala. Przez kilka godzin ruch na moście był wstrzymany. Na miejsce wypadku przbyła Policja, prokurator oraz strażacy z JRG-3 PSP Płock.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Lądowanie śmigłowca...

16.02.2012 r. o godzinie 15:31 CPR w Płocku zadysponowało zastęp strażaków z OSP Wyszogród w celu zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Kobylniki. Po przybyciu na miejsce strażacy udzielili pierwszej pomocy rannemu oraz zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowaca. Lotnicze Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala.Wypadek w Węgrzynowie...

Do zderzenia trzech pojazdów doszło 15.02.2011 r. około godziny 7:50 w miejscowości Węgrzynowo. Na miejsce wypadku zadysponowano SLRt z OSP Wyszogród, gdzie okazało się, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Skoda i samochodu ciężarowego z przyczepą MAN, dodatkowo w tył MAN'a uderzył TIR Renault. W wyniku zderzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora z uszkodzonego pojazdu oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Kolizja w Wyszogordzie...

7.02.2012 r. o godzinie 13:15 jeden zastęp strażaków z OSP Wyszogród został zadysponowany do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Mostowej z drogą krajową 50. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych.

fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera


Pożar na Klasztornej...

Duże zadymienie spowodowane pożarem zbudziło 7.02.2012 r o godzinie 1:12 w nocy mieszkańców domku jednorodzinnego w Wyszogrodzie na ulicy Klasztornej. W porę ewakuowali się z palącego budynku i nikomu na szczęście nic się nie stało. Do akcji gaśniczej oprócz strażaków z OSP Wyszogród przybyli również strażacy z PSP w Płocku JRG-3 oraz JRG-1 wyposażeni w kamerę termowizyjną. Spaleniu uległa drewniana ściana budynku oraz również drewniana ścianka działowa. Utrudnieniem było styropianowe ocieplenie domku częściowo zerwane podczas akcji gaśniczej.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja na Niepodległości...

Dnia 22 grudnia 2011 r. o godzinie 17:48 w Wyszogrodzie na ulicy Niepodległości doszło do kolizji czterech samochodów. Na miejsce zadysponowano SLRt Ford Transit, gdzie okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący samochodem osobowym Seat Toledo uderzył w Tira Scania i dwa samochody osobowe: Volkswagena Passata oraz Sharana. W wyniku zderzenia nikt nie został ranny. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora z uszkodzonego pojazdu oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Rębowie...

14.12.2011 r. o godzinie 18:27 dwa zastępy OSP Wyszogród zostały skierowane do kolizji na krajowej 50. w miejscowości Rębowo. Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp SLRt, gdzie okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia TIR'a Daf oraz osobowego Audi. W wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz zneutralizowaniu płynów ekspolatacyjnych.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pechowy zakręt...

Również 4.12.2011 o godzinie 14:31 nasza jednostka została zadysponowana do Chmielewa, gdzie doszło do wypadku dokładnie w tym samym miejscu co w dniu dzisiejszym rano. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowcę Skody przewieziono do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Chmielewie...

4 grudnia 2011 r. o godzinie 7:16 jeden zastęp strażaków został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowści Chmielewo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Kierowcę przewieziono do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja na Rębowskiej...

Dnia 3.12.2011 r. o godzinie 19:08 doszło do kolizji w Wyszogrodzie na skrzyżowaniu ulic Rębowskiej oraz Wąskiej. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia Volkswagena Golfa i Poloneza Caro. W wyniku zderzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posprzątaniu jezdni.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Wyszogrodzie...

1.12.2011 r. około godziny 22:00 jeden zastęp straży pożarnej został zadysponowany do kolizji na skrzyżowaniu w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia osobowego Seata i TIR'a. Na szczęście w kolizji nikt nie ucierpiał. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posprzątaniu płynów eksploatacyjnych.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Groźny pożar...

Do groźnego pożaru budynku doszło 17.11.2011 r. o godzinie 17:19 w Wyszogrodzie przy ulicy Wiœlanej. Na miejsce przybyły dwa zastępy OSP Wyszogród, gdzie okazało się, że doszło do pożaru jednego z mieszkań. Strażacy ugasili pożar. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nieszczelny piec oraz komin. Na miejsce pożaru zadysponowano także GBA z JRG-1 PSP Płock z kamerą termowizyjną, dzięki której strażacy sprawdzili czy w drewnianych ścianach nie ma nowych źródeł ognia.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar przyczepy...

O godzinie 22:29 dnia 5.11.2011 r. dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru przyczepy przewożącej bydło w miejscowości Rostkowice. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się opona i częœć przyczepy. Strażacy ugasili pożar. Na szczęœcie zwierzęta nie ucierpiały.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Rębowie...

1.11.2011 r. o godzinie 10:26 jeden zastęp został zadysponowany do groźnej kolizji, w której brało udział kilka samochodów osobowych w miejscowości Rębowo. Z nieustalonych przyczyn zderzyły się trzy samochody. W kolizji brał również udział czwarty samochód, który uszkodzony został odłamkami z poprzednich samochodów. Na miejsce wypadku przybyło również Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Karambol w Chmielewie...

Do dużego karambolu z udziałem kilku TIR-ów doszło 26.10.2011 r. około godziny 18:45 w miejscowości Chmielewo, na drodze krajowej K-62. Mimo wielu zniszczonych pojazdów oraz dużego rozmiaru zdarzenia tylko jeden kierowca został poszkodowany i przewieziony do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Droga na odcinku Wyszogród - Czerwińsk była zablokowana od chwili zdarzenia do ok 2:00 dnia dzisiejszego tj.27.10.2011 r. W akcji brały udział Jednostki OSP Wyszogród, JRG-3 PSP Płock, OSP Mała Wieś, przybyła również Policja, oraz Karetka Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa trwała do około 2:30.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar samochodu...

Dnia 24.10.2011 około godziny 5:40 MSK w Płocku skierowało OSP w Wyszogrodzie do pożaru samochodu w miejscowoœci Chmielewo. Kierowca z trudem wydostał się z płonącego pojazdu, ponieważ zablokowały się wszystkie drzwi, mimo tego że wiele samochodów przejeżdżało obok nikt się nie zatrzymał żeby udzielić pomocy. W wyniku pożaru spaliła się komora silnika oraz przód samochodu.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Plama na moście...

Pięć zastępów straży pożarnej usuwało rozlew substancji ropopochodnej z powierzchni jezdni na moście w Wyszogrodzie dnia 30 września 2011 r. o godzinie 7:55. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Wyszogród. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyłączyli z ruchu jeden pas jezdni na odcinku 300 m. oraz kierowali ruchem. Następnie przybyły jednostki OSP Kamion (GBA), JRG PSP Sochaczew (SLRt), JRG-1 PSP Płock (SRChem). Strażacy usunęli ciecz z jezdni.

fot. Kamil Bratkowski
fot. Kamil Bratkowski
fot. Kamil Bratkowski


Szerszenie w Ciućkowie...

26.09.2011 r. po godzinie 19:00 jeden zastęp został zadysponowany do Ciućkowa, w celu usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się w budynku gospodarczym.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar w Rębowie...

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar stogu siana, do którego doszło 7 września 2011 r. po godzinie 2:00 w miejscowości Rębowo. Jako pierwsi na miejsce pożaru przybyli strażacy z jednostki OSP Wyszogród (GCBA Tatra 138 oraz SLRt Ford Transit), którzy podali dwa prądy wody w obronie. Następnie przybyły jednostki OSP Rębowo (SLRt), OSP Mała Wieś (GBM) oraz OSP Gałki Stare (GCBA). Akcja gaśnicza trwała do godziny 6:00. Na miejsce pożaru przybyła również Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar na polu...

Dnia 3 września 2011 r. po godzinie 20:20 MSK w Płocku zadysponowało zastęp GCBA oraz SLRt do pożaru w okolicach drogi krajowej 62 w miejscowości Wyszogród. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że pali się ściernisko. Strażacy ugasili pożar jednym prądem wody.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Rębowie...

26.08.2011 r. o godzinie 9:17 jeden zastęp został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Rębowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja. Akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz instalacji gazowej z uszkodzonego pojazdu oraz posprzątaniu jezdni.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Ciućkowie...

W dniu 24 sierpnia 2011 r. o godzinie 10:30 w miejscowości Ciućkowo, samochód osobowy BMW z niewyjaśnionych przyczyn uderzył z dużą siłą w przydrożne drzewo. Dwie osoby zostały zabrane karetką oraz śmigłowcem do szpitala w Płocku. Na miejsce zdarzenia oprócz OSP w Wyszogrodzie (SLRt), zostały zadysponowane PSP JRG-3 samochodem SLRt, OSP Mała Wieś również samochodem SLRt oraz Policja. Droga na tym odcinku drogi przez kilka godzin była nieprzejezdna.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Pożar TIR-a...

Do groźnego pożaru  samochodu ciężarowego doszło w dniu 22.08.2011 r. o godzinie 17:45.  W miejscowości  Cieśle,  gm. Bodzanów, pojazd  zapalił się w trakcie jazdy, kierowca w porę zdołał opuścić kabinę. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały  PSP JRG-3 SLRt i GBA, OSP Wyszogród SLRt i GBA OSP Gałki Stare  również SLRt i GBA. Kabina pojazdu spłonęła całkowicie, na szczęście ładunek ocalał.

fot. Bartosz Kondera
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Wilczkowie...

16 sierpnia 2011 r. około godziny 11:00 dwa zastępy wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz TIR'a. Mimo wielkich zniszczeń nikt nie został ranny lecz z obydwu pojazdów wysypał się przewożony w nich ładunek. Akcja polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz posprzštaniu jezdni. Na miejsce wypadku przybył również jeden zastęp JRG-3 PSP Płock.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek i pożar...

Dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród wyjechały do groźnego wypadku, do którego doszło 8 sierpnia 2011 r. po godzinie 16:00. W miejscowości Niesłuchowo na drodze krajowej nr 62 doszło do zderzenia samochodu osobowego i TIR'a. W wyniku zderzenia TIR zaczął się palić. Na szczęście kierowca opuscił pojazd, kabina kierowcy spłonęła doszczętnie. Na miejsce przybyło Pogotowie Ratunkowe, JRG-3 PSP Płock, OSP Bodzanów oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Drzewo na krajowej 50...

7.08.2011 r. około godziny 20:00 jeden zastęp strażaków został zadysponowany do usunięcia drzewa powalonego przez wiatr, z drogi krajowej nr 50 w miejscowości Słomin. Strażacy usunęli drzewo z jezdni. Przez kilka minut ruch na drodze był zablokowany.

fot. Jacek Laskowski


Jedna osoba nie żyje...

Jedna osoba zginęła a trzy zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło 5 sierpnia 2011 r. po godzinie 6:00, w miejscowści Zdziarka, na drodze krajowej nr 62. Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia na miejscu zginął młody kierowca Renault, a trzy osoby zostały w stanie ciężkim przetransportowane do szpitala śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG PSP Płońsk, OSP Czerwińsk oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek śmiertelny w Bolinie...

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 3.08.2011 po godzinie 22:10 w miejscowości Bolino, gdzie samochód KIA z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu zginął na miejscu, natomiast pasażer z wieloma obrażeniami został zabrany do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy strażaków z OSP Wyszogród oraz zastęp z JRG-3 PSP Płock. Przybyła również policja oraz prokurator. Akcja zakończyła się ok 1:30 następnego dnia.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Kolizja w Wyszogrodzie...

O godzinie 11:45 dnia 28.07.2011 r. na skrzyżowaniu drogi krajowej 62 z ulicą Rębowską w Wyszogrodzie doszło do kolizji Opla Astry z Renault Laguna. Na miejsce przybył zastęp strażków samochodem SLRt. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem. Na miejsce akcji przybyła również Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Kamionie...

26.07.2011 o godzinie 19:49 dwa zastępy strażaków wyjechały do wypadku w miejscowości Kamion na drodze krajowej nr 50. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w bok Nissana uderzyła Toyota. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również JRG PSP Sochaczew oraz OSP Kamion.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski

Lądowanie śmigłowca...

Dnia 25.07.2011 r. po godzinie 13 strażacy zostali zadysponowani na stadion LKS Stegny w Wyszogrodzie w celu zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR, który przyleciał do chorej kobiety, aby jak najszybciej przetransportować ją do szpitala.

fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera


Na pomoc bocianowi...

23.07.2011 r. około południa jeden zastęp strażaków został zadysponowany do miejscowości Kobylniki, gdzie z gniazda wypadł młody bocian i nie potrafił do niego wrócić. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne samochodem przystosowanym do prac na wysokości. Strażacy pomogli bocianowi w powrocie do gniazda.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Konar na jezdni...

W godzinach przedpołudniowych, dnia 17.07.2011 r. jeden zastęp strażaków został zadysponowany na drogę krajową nr 62, do miejscwości Węgrzynowo, gdzie na jezdni znajdował się konar drzewa. Strażacy usunęli konar z jezdni.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Wypadek w Wyszogrodzie...

16.07.2011 r. o godzinie 23:10 dwa zastępy straży wyjechały do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 62 w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia Hondy Civic i Renault Megane. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona Karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejsce przybyła również JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski


Wypadek w Słominie...

O godzinie 6:38 w dniu 15.07.2011 r. jeden zastęp strażaków z OSP w Wyszogrodzie został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Słomin, na drodze krajowej nr 50. Na miejscu okazało się, że w jadący ciągnik rolniczy uderzył poruszający się w tym samym kierunku TIR Daf. Kierowca ciągnika- mężczyzna, został zabrany przez Karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala . Jeden pas trasy na tym odcinku był zablokowany i ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, OSP Słomin oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski
fot. Jacek Laskowski


Drzewo na Wiślanej...

14.06.2011 r. po godzinie 6:00 straż została zadysponowana do usunięcia drzewa z jezdni na ulicy Wiślanej w Wyszogordzie. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że część drzewa leży na linii wysokiego napięcia oraz linii telekomunikacyjnej. Strażacy usunęli drzewo. Na miejsce przybyło również Pogotowie Energetyczne.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Tragiczny poniedziałek...

Dwie ofiary śmiertelne, to wynik zderzenia TIR-a i samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Kobylniki o godzinie 8:20 dnia 11.07.2011 r. Śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki, młoda pasażerka mimo resuscytacji krążeniowo-oddechowej także zmarła. Pozostali pasażerowie zostali zabrani karetką pogotowia ratunkowego oraz śmigłowcem LPR do szpitala. Na miejsce oprócz OSP w Wyszogrodzie zadysponowane zostały jednostki JRG-1 PSP Płock, JRG-3 PSP Płock, OSP Kobylniki oraz OSP Słomin. Przybyła również Policja. Droga krajowa Nr-50 będzie przez kilka godzin zablokowana.

fot. Bartosz Kondera
fot. Bartosz Kondera


Wypadek motocyklisty...

10.07.2011 r. o godzinie 16:56 w miejscowości Starzyno doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W wyniku zderzenia ranny został kierowca motocykla i został przewieziony do szpitala karetką pogotowia ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również Policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Zgubił skrzynki...

6 lipca 2011 r. o godzinie 8:40 jeden zastęp straży wyjechał do zdarzenia na rondzie w Wyszogrodzie, gdzie z jadącego samochodu ciężarowego wypadły skrzynki z drobiem. Strażacy pozbierali skrzynki z jezdni. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wiatrołom na warszawskiej...

1.07.2011 r. około godziny 1:00 straż została zadysponowana przez MSK w Płocku do usunięcia konaru drzewa, z drogi krajowej nr 62, który utrudniał ruch pojazdom. Strażacy usunęli konar i posprzątali jezdnię.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Jacek Laskowski

Wypadek smiertelny...

26.06.2011 r. około godziny 17:00 straż została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Wilczkowo. Po przybyciu na miejsce wypadku, okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy Toyota uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala śmigłowcami LPR a kierowcę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala karetką pogotowia ratunkowego. Niestety mężczyzna zmarł. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek w Kobylnikach...

Dnia 22 czerwca 2011 r. o godzinie 15:55 jeden zastęp straży został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Kobylniki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Wypadek w Czerwińsku...

5.06.2011 r. o godzinie 3:08 w miejscowości Czerwińsk nad Wisłą doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i dwóch TIR-ów. Na miejsce przybył SLRt Ford Transit z OSP Wyszogród, gdzie okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy wjechał pod koła TIR-a, odbił się od niego i otarł się o innego TIR-a. W wyniku zderzenia jedna osoba zaostała przewieziona do szpitala Karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, OSP Czerwińsk nad Wisłą oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Wypadek na krajowej 50...

Dnia 23 maja 2011 r. po godzinie 10:00 MSK w Płocku zadysponowało jeden zastęp z naszej jednostki do wypadku drogowego w miejscowości Rębowo, na drodze krajowej nr 50. Po przybyciu na miejsce okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn, samochód osobowy marki Opel, zjechał do rowu i dachował. W wyniku wypadku dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyło również Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Wybuch w Wyszogrodzie...

O godzinie 12:30 dnia 21.05.2011 r. w jednym z domów przy ulicy Kilińskiego w Wyszogrodzie wybuchł gaz propan-butan. Na miejsce zadysponowano GBA Star 244 oraz SLRt Ford Transit. W wyniku wybuchu jedna osoba została poparzona i przewieziona do szpitala karetką Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock samochodem GBA, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Wypadek na krajowej 62...

Około godziny 2:00 dnia 14 maja 2011 r. doszło do wypadku drogowego w miejscowości Chylin. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn TIR zjechał z drogi i uderzył w kilka przydrożnych drzew, które następnie przewróciły się na jezdnię. W jedno z drzew uderzył samochód marki Opel. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, OSP Mała Wieś, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek w Chmielewie...

Dnia 12.05.2011 r. o godzinie 14:56 nasza straż została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Chmielewo. Na miejsce przybył zastęp strażaków samochodem SLRt Ford Transit, gdzie okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy marki Ford dachował i wpadł do rowu. W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany. Na miejsce wypadku przybyła również JRG-3 PSP Płock, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek w Wyszogrodzie...

11 maja 2011 r. około godziny 1:35 OSP w Wyszogrodzie wyjechała samochodami SLRt oraz GBA do wypadku na skrzyżowanie ulicy Rębowskiej z drogą krajową nr 62. Młody kierowca prowadzący samochód osobowy BMW zderzył się z TIR-em DAF. Poszkodowanego rannego kierowcę osobówki zabrała karetka Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejsce oprócz strażaków wyszogrodzkich ze względu na duży obszar zdarzenia przybyły jednostki PSP Płock JRG-1 i JRG-3 oraz Policja. Droga przez pewien czas była całkowicie zablokowana następnie ruch odbywał się wahadłowo, o godz 6:00 rano trasa była całkowicie przejezdna.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek na Mostowej...

Dnia 27.04.2011 około godziny 9:00 OSP w Wyszogrodzie została skierowana przez MSK w Płocku do wypadku drogowego na ul. Mostowej w Wyszogrodzie, w którym uczestniczyły trzy pojazdy, TIR oraz dwa samochody osobowe. Na szczęście nikt w wyniku wypadku nie został ranny. Doszło jedynie do dużego wycieku paliwa ze zbiorników ciężarówki, gdyż zostały w wyniku zderzenia poważnie rozszczelnione. Na miejsce zdarzenia przybyła z pomocą strażakom wyszogrodzkim JRG-3 PSP Płock samochodem Ratownictwa Chemicznego oraz SLRt przybyło także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz KonderaWypadek w Słominie...

W poranek Wielkanocny 24 kwietnia 2011 r. doszło do wypadku drogowego w miejscowści Słomin. Po przybyciu na miejsce okazało się, że z nieustalonych przyczyn samochód terenowy marki Opel dachował i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala karetkami oraz śmigłowcem LPR. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.Na ratunek...

Do niecodziennej akcji doszło dnia 16.04.2011 r. o godzinie 19:18. W miejscowości Drwały, z niewyjaśnionych przyczyn, młoda kobieta znalazła się w nurtach Wisły. Na miejsce zadysponowano SLRt Ford Transit z pontonem Marines z OSP Wyszogród. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jeden z mieszkańców Drwał wskoczył do rzeki i wyciągnął tonącą kobietę na brzeg aż w Rakowie. Poszkodowaną zaopiekowało się Pogotowie Ratunkowe i przetransportowało ją do szpitala. Na miejsce przybyła również jednostka OSP Drwały, JRG-3 PSP Płock z łodzią oraz Policja.Groźny pożar...

Do groźnego pożaru samochodu ciężarowego DAF doszło 13.04.2011 r. o godzinie 12:08 w miejscowości Kobylniki, na drodze krajowej nr 50. Kabina pojazdu uległa całkowitemu spaleniu wybuchł także zbiornik z paliwem na szczęście kierowca w porę uciekł z samochodu i nic mu się nie stało. Na miejsce pożaru oprócz OSP Wyszogród przybyła również OSP Mała Wieś, OSP Raszewo oraz JRG-3 PSP Płock . Droga przez pewien czas była zablokowana.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Wypadek w Węgrzynowie...

Dnia 8 kwietnia 2011 r. o godzinie 18:00 straż została zadysponowana do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 62, w miejscowości Węgrzynowo. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Pożar śmietnika...

W dniu 3.04.2011 r. po godzinie 12:00 straż została skierowana do pożaru na cmentarzu w Wyszogrodzie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się śmietnik. Strażacy ugasili pożar.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Zabezpieczanie lądowiska...

29.03.2011 r.jeden zastęp OSP Wyszogród został zadysponowany do Kobylnik, w celu zabezpieczania miejsca lądowania śmigłowca LPR. Po przybyciu na miejsce okazało się, że śmigłowiec przyleciał, aby udzielić pomocy chorej kobiecie. Śmigłowiec zabrał chorą do szpitala.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Wypadek w Brodach...

Dnia 27.03.2011 r. około godziny 16:00 SLRt z OSP Wyszogród został zadysponowany do miejscowości Brody, gdzie doszło do wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala Karetkami Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Pożar w Kobylnikach...

25 marca 2011 r. o godzinie 18:27 MSK w Płoku zadysponowało naszą jednostkę do miejscowści Kobylniki, gdzie paliła się ściółka leśna. Na miejsce dotarł zastęp strażaków samochodem GBA Star 244. Strażacy ugasili pożar podając jeden prąd wody.

fot. Piotr Panek

Wypadek w Kamionie...

Do groźnego wypadku doszło 24.03.2011 r. o godz. 6:15 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Kamion. Z nieustalonych przyczyn samochód osobowy Nissan Navara zderzył się z TIR-em lawetą. Uwięzionego, ciężko rannego kierowcę samochodu osobowego wydobywali strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych. Kierowcy TIR'a nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia oprócz OSP Wyszogród przybyli strażacy OSP Kamion, PSP JRG Sochaczew Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Droga Krajowa nr 50 była przez kilka godzin zablokowana .

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek na krajowej 62...

19.03.2011 r. o godzinie 7:11 jeden zastęp OSP Wyszogród został zadysponowany do Chmielewa, gdzie doszło do kolizji. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w kolizji brał udział TIR MAN i samochód osobowy Volkswagen Golf. W wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał. Na miejsce zdarzenia przybyła Karetka Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski fot. Krzysztof Laskowski

Wypadek w Chmielewie...

Dnia 18.03.2011 roku dyżurny MSK w Płocku zadysponował SLRt Ford Transit z zastępem strażaków do wypadku w miejscowości Chmielewo na DK-62. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy TIR Volvo oraz samochód osobowy Toyota Corolla, nikt z podróżujących nie został poszkodowany. Zadysponowana została również jednostka PSP Płock, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Przez kilka godzin ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Wypadek śmiertelny...

Do tragicznego wypadku doszło dnia 16.03.2011 r. o godzinie 19:04. W miejscowosci Brody czołowo zderzył się samochód ciężarowy z osobowym Fiatem. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy przewrócił się na bok i wysypał się z niego przewożony towar. Strażacy z OSP Wyszogród przybyli na miejsce dwoma samochodami (SLRt i GBA). Na miejsce wypadku przybyła również jednostka PSP Płock, OSP Gałki Stare, pogotowie ratunkowe oraz policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Pożar na targowisku...

Dnia 7.03.2011 około godziny 20:00 strażacy zostali skierowani przez MSK w Płocku do pożaru na ul.Płocką w Wyszogrodzie, na miejscu okazało się, że palą się poobcinane gałęzie z pobliskich drzew. Strażacy udali się do akcji samochodem GBA Star -244, pożar ugaszono.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Wypadek na DK-62...

4.03.2011 r. około godziny 20:00 dwa zastępy OSP Wyszogród zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Wola Czerwińska na drodze krajowej nr 62. Po przybyciu na miejsce okazało się, że auto znajdujące się w rowie pali się. Na szczęście dwie kobiety jadące samochodym w porę opuściły pojazd. Strażacy ugasili pożar. Na miejsce wypadku przybyło również pogotowie ratunkowe, OSP Czerwińsk, OSP Raszewo oraz policja.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Lądowanie śmigłowca...

Dnia 26.02.2011 r. w godzinach popołudniowych zastęp strażaków został zadysponowany do Ciućkowa, gdzie miał lądować śmigłowiec LPR do chorego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny, nie ma tętna i nie oddycha. Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilku minutach na miejsce przybył Śmigłowiec z lekarzem. Niestety mężczyzna zmarł.

fot. Jacek Laskowski

Tragiczny wypadek...

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 13.02.2011 r. o godzinie 2:10. W miejscowości Słomin samochód osobowy marki Rover, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Siła zderzenia była tak ogromna, że samochód rozerwał się na dwie części. W wyniku wypadku trzy osoby zginęły na miejscu. Na miejsce wypadku przybyła również jednostka JRG-3 PSP Płock, pogotowie ratunkowe oraz policja.

fot. Piotr Panek fot. Piotr Panek fot. Piotr Panek

Na pomoc karetce

Dnia 12.02.2011 r. o godzinie 7:55 jeden zastę straży został zadysponowany na ulicę Czerwińską, do pomocy w dojechaniu do chorego karetce pogotowia ratunkowego, która się zakopała w grząskim terenie. Strażacy pomogli dotrzeć lekarzom do chorego.

fot. Piotr Panek fot. Piotr Panek fot. Bartosz Kondera

Syzyfowe prace...

Wisła od wielu lat spędza sen z powiek mieszkańcom z terenów położonych blisko wałów przeciwpowodziowych, przysparza też wielu kłopotów władzom gminy oraz strażakom. Szczególnie 2010 rok jest nie do zapomnienia- "fala za falą" przechodziła od początku roku aż do grudnia i dopiero w połowie stycznia 2011 roku mamy chwilę odpoczynku zbierając siły na wiosenne roztopy. Niejednokrotnie przedstawialiśmy problem zbyt podniesionego dna rzeki. Najlepiej można to zobaczyć latem, kiedy przez kilka miesięcy nie pływają statki, gdyż jest za płytko. Jak wspominają starsi mieszkańcy Rakowa i Drwał wały, które zostały zbudowane w latach 70-tych były dla nich bezpieczne, woda sięgała czasami stopy lecz nigdy nie podnosiła się powyżej ławy. Zamulone dno i rozlewiska na naszym odcinku rzeki to wymarzone miejsce tworzenia swych żeremi dla bobrów, po działalności których w czasie powodzi trzeba łatać wały workami z piaskiem. Zapewne jest to działanie celowe, gdyż wyżej wymieniony teren znajduje się w obszarze "Natura 2000". Nie jesteśmy przeciwni tym działaniom, jednak dla mieszkańców tych miejscowości bezpieczeństwo zdrowia i życia jest sprawą najważniejszą.

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski

Pompowanie wody ...

Dnia 18.01.2011 r. ok godz.13.15 zastęp strażaków OSP w Wyszogrodzie został skierowany do pompowania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Ciućkowo.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Czy utrzymamy wały ?...

Utrzymujący się wysoki poziom wody w Wiśle od początku grudnia 2010 roku spowodował duże nasiąknienie wałów w Rakowie oraz Drwałach. W/g szacunków specjalistów w wyniku roztopów oraz spływających z góry rzeki wód poziom Wisły może przekroczyć w ciągu najbliższych dni stan alarmowy o ok.3 m. stan alarmowy to 5.50 m. Dzisiaj tj. 18.01.2011 r. stan wody wynosi 732 cm, nadejście metrowej fali to wielkie wyzwanie dla strażaków oraz współpracujących służb. Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć...

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Pożar w bloku...

Dnia 17.01.2011 r. około godziny 13:00 straż została zadysponowana do pożaru w Małej Wsi. Na miejsce przybył GBA Star 244 z zastępem strażaków, gdzie działania gaśnicze prowadziły już jednostki OSP Mała Wieś oraz OSP Gałki Stare. Spaleniu uległo mieszkanie na drugim piętrze bloku mieszkalnego. Na szczęście w pomieszczeniu nikt nie przebywał. Na miejsce pożaru przybyła również jednostka PSP Płock.

fot. Sebastian Szymański

Wisła ponownie groźna...

Dodatnia temperatura przyczyniła się do gwałtownego podniesienia się poziomu Wisły, na dzień dzisiejszy (14.01.2011 r.) stan alarmowy został przekroczony o 135 cm. Strażacy z OSP w Wyszogrodzie ponownie łatali wały w miejscowości Rakowo. Szkody czynione przez bobry stały się niebezpieczne przy tak wysokim stanie rzeki. Sytuacji nie poprawia olbrzymi zator hamujący przepływ wody.Łatanie wałów...

Na Wiśle w Wyszogrodzie od początku grudnia 2010 roku utworzył się duży zator lodowy podnosząc gwałtownie poziom wody, kiedy ma ona utrudniony przepływ - zalewa niżej położone tereny. Strażacy od tego czasu nieprzerwanie monitorują wały i zasypują workami z piaskiem miejsca przecieku oraz uszkodzenia spowodowane przez bobry których populacja wciąż rośnie. Do pomocy strażakom z Drwał i Rakowa przybywają strażacy z OSP w Wyszogrodzie, Słomina, Kobylnik oraz Gródkowa.

fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera fot. Bartosz Kondera

Pożar w Wyszogrodzie...

1 stycznia 2011 r. o godzinie 7:14 straż została powiadomiona o pożarze budynku na ulicy Rynek w Wyszogrodzie. Na miejsce zostały skierowne dwa zastępy OSP Wyszogród (SLRt i GBA). Po przybyciu na miejsce pożaru okazało się, że pali się magazyn mebli i budynek mieszkalny w którym znajdowało się 5 młodych mężczyzn, którzy uciekli z pomieszczenia. Bardzo silny wiatr nie sprzyjał pracy strażakom, ogień rozprzestrzeniał się w bardzo szybkim tempie. Zakład i dom spłonęły doszczętnie. W akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej: OSP Wyszogród- GBA i SLRt, JRG-1 PSP Płock- GCBA i SD-25, JRG-3 PSP Płock- GCBA, GBA i samochód sztabowy, OSP Gałki Stare- GCBA, OSP Mała Wieś Cukrownia- GBA, OSP Bodzanów- GCBA. Kliknij tutaj, aby zobaczć więcej zdjęć...

fot. Jacek Laskowski fot. Jacek Laskowski fot. Piotr Kwaśnik fot. Jacek Laskowski
Poprzednia strona Następna strona
Copyright by OSP Wyszogród
Powered by Jacek Laskowski